Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Województwo ¦wiêtokrzyskie. Wandalizm okaleczył drzewo. „Nie wiemy, co miał na myśli autor tej instalacji”

Published

on

Aby działać wandalizm wystąpił w Nadleśnictwie Starachowice (wójt. Świętokrzyskie). Na zdjęciach wykonanych przez jednego z leśników widać, że do drzewa przyklejono dużą liczbę kapsli wysokoprocentowego alkoholu. Czapki są już na drzewie na wysokości kilku metrów.

Obejrzyj wideo
Pleń. Rzadkie zjawisko w Puszczy Karpackiej

Województwo świętokrzyskie. Wandal okaleczył drzewo w Nadleśnictwie Starachowice. „Nie wiemy, co miał na myśli autor tej instalacji”

– Nie wiemy, co miał na myśli autor tej instalacji, ale nie spodziewamy się, że będzie mądra. Tym bardziej, że drzewa nie uzależniają – napisały Lasy Państwowe pod zdjęciami opublikowanymi w Internecie. Zdjęcia okaleczonego drzewa natychmiast wywołały oburzenie.

„A szkło z tych czapek na pewno spadnie na cały las…”, „Dziwny pomysł i bardzo wątpliwa i nie na miejscu twórczość artystyczna, by zostawić tzw. Szlak w pięknym miejscu”, „Widać co alkohol robi z mężczyzną ”- pisali w komentarzach użytkownicy portali społecznościowych.

Ministerstwo Środowiska chce zaostrzyć kary za śmieci w lasach

Sytuacja w Nadleśnictwie Starachowice nie jest wyjątkiem. Lasy narodowe Regularnie zgłaszaj skandaliczne przypadki dewastacji i śmieci Las. Najczęstszym wykroczeniem jest pozostawianie w lesie worków na śmieci, które później rozrywają dzikie zwierzęta. W efekcie coraz więcej osób spacerujących po leśnych szlakach trafia na pobliskie śmieci.

Koniec lipca, Ministerstwo Środowiska ogłosił zwiększenie kar za śmieci w lasach i zwiększenie liczby fotopułapek. Lasy państwowe wydają około 20 mln zł rocznie na porządkowanie terenów leśnych. Co roku eksportują około 115 tys. Metry sześcienne odpadów. Ustawa przewiduje 10-krotny wzrost grzywien. Po podwyższeniu będą one wynosić nawet 5000. Zł. Ponadto projekt zakłada, że ​​sądy będą miały okazję zmusić wandali do sprzątania lasu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *