Connect with us

Świat

Włoski dziennikarz opisał swój pobyt na oddziale intensywnej terapii. „Musisz to zobaczyć, aby wszystko zrozumieć”

Published

on

„Kiedy przyszedłem na oddział intensywnej terapii pięć dni temu było nas 16, w większości 60 lat. Dziś jest nas 54, przeważnie 50-55 lat. Oprócz mnie i kilkudziesięciu szczęśliwców wszyscy są w ciężkim stanie: Zaintubowana śpiączka. Musisz to zobaczyć, żeby wszystko zrozumieć ”- powiedział 58-letni Giannini.

„Ale”, dodał, „ludzie nie chcą widzieć i często nie chcą zrozumieć”.

Obejrzyj wideo
Czy szpitale nie mogą mieć miejsc dla pacjentów bez koronawirusa?

Koronawirus. Redaktor naczelny „La Stampa” o pobycie na oddziale intensywnej terapii: Nie wiem, jak robi to personel medyczny

„Dziś„ świętuję ”14 dni rzêdu w łóżku z facetem, który we mnie mieszka. Ostatnie pięć dni spędziłem na oddziale intensywnej terapii, podłączony do rur tlenowych, czujników parametrów życiowych, pulsoksymetru ”- wyjaśnił szef gazety turyńskiej.

Podkreślił, że w związku z pogarszającą się sytuacją personel medyczny pracuje już na dwie zmiany. – Nie wiem, jak to robisz. Ale robisz to z gorzkim uśmiechem i spojrzeniem – zauważył.

Redaktor naczelny „Stampy” napisał, że spojrzenie lekarzy i pielęgniarek, które się nim opiekują, mówi jedno: „W marcu nazywali nas bohaterami, dziś nie dbamy o nikogo. Oni już wszystko zapomnieli”.

„Nie narzekam, nie płaczę. Chcę tylko odrobiny powagi. Chcę wszystkim przypomnieć, że nawet retoryka i powiedzenie„ nie możemy wszystkiego zamknąć ”koliduje z zasadą rzeczywistości, gdy ta rzeczywistość wskazuje, że Przypadki wybuchają lawiną ”- powiedział włoski publicysta.

Dodałem: „Jeśli chcemy zostać wirusMusimy zrezygnować z pewnej wolności. Nie ma innego rozwiązania. „

Rzymu Sylwia Wysocka (PAP) / sw / d /

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia gov.pl..

READ  Strach o Rohingya pozostawał na morzu przez 10 dni, ponieważ silniki uległy awarii i umierało osiem. Wiadomości ze świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *