Connect with us

Zabawa

Włoscy rockmani Maneskin uwielbiają zacierać stereotypy dotyczące płci

Published

on

RZYM – Kilka lat temu była to czwórka nastolatków, którzy grali na ulicach na placach Rzymu. Obecnie członkowie rockowego zespołu Maneskin cieszą się uwielbieniem po triumfie w Konkursie Piosenki Eurowizji i konsekwentnym wspinaniu się na listy przebojów Spotify.

Dzięki swoim androgynicznym strojom, teledyskom z twarzą i tym, co ich główny wokalista nazywa „oczyszczającą wściekłością”, mówią The Associated Press, że świetnie się bawią, zacierając stereotypy.

Członkowie Maneskin zrobili sobie przerwę od swoich wysokooktanowych rutyn artystycznych i usiedli na kanapie w rzymskim hotelu przez pół godziny we wtorek wieczorem, zastanawiając się, jak wykorzystać swoją nowo odkrytą sławę.

„Możemy nosić wszystko, co sprawia, że ​​czujemy się dobrze, a także staramy się przekazać wiadomość o zacieraniu wszelkiego rodzaju stereotypów między normami płci i tym podobnymi” – powiedziała basistka Victoria De Angelis. „Uważamy, że noszenie wszystkiego, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze ze sobą, jest w porządku”.

Cokolwiek robisz – przeciwstawiaj się schludnym kategoriom – słuchacze muzyki to uwielbiają. W dniu wywiadu „Beggin” Maneskin był numerem 1 na światowych listach przebojów Spotify z ponad 6,8 ​​milionami strumieni. Jej zwycięski numer w Eurowizji „Zitti e Buoni” (po włosku „bądź cicho i zachowuj się”) zajął 77. miejsce z około 1,1 milionami streamów.

We Włoszech, słynących bardziej z eksportu wina, serów, Ferrari i projektantów mody niż zespołów rockowych, „I Wanna Be Your Slave” Maneskina było transmitowane prawie 300 000 razy.

Kiedy zakładali De Angelis, teraz ma 21 lat; Wokalista Damiano David, obecnie 22 lata; Gitarzysta Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio, obaj po 20 lat, mieli trudności z byciem zespołem rockowym w Rzymie.

„Powiedzmy, że z perspektywy zespołów, zwłaszcza wschodzących, nie jest to takie proste” – powiedział De Angelis, który płynnie przełączał się między angielskim a włoskim. Pamiętała, jak trudno było jej znaleźć miejsca i wydarzenia do występu. Zaczęli więc bawić się na ulicy.

READ  Twórz Movie Magic w dowolnym miejscu dzięki aplikacji do synchronizacji A/V Cinewav, opracowanej przez Softjourn | Aktualności

David powiedział, że problem dotyczy szczególnie zespołów, „podczas gdy dla poszczególnych artystów, szczególnie w sektorach muzyki indie i hip-hop, w Rzymie rośnie wielu nowych artystów”.

Kilka godzin wcześniej członkowie Maneskins byli delikatnie, ale wyraźnie zachwyceni, gdy burmistrz Virginia Raggi (bez związku gitarzystów) przyznała im odpowiednią nagrodę za zespół miksujący na cześć maleńkich replik Lupy, przybranej matki wilczycy, która jest ikoną Rzymu. Gatunki.

Zapytany o ich często gniewne teksty, David powiedział, że ich niezadowolenie z kłopotów lokalnych zespołów rockowych we Włoszech podsycało ich determinację w dążeniu do sukcesu. „Nigdy nie zgadzaliśmy się z tym punktem widzenia. To dało nam siłę i oczyszczający gniew, by zmienić tę sytuację.

Oprócz własnego rozwoju, rockmani Maneskin odzwierciedlali także powolny rozwój włoskiego społeczeństwa.

Debata polityczna szalała w związku z zablokowaną ustawą we włoskim Senacie, rozszerzającą ochronę przed przestępstwami z nienawiści na homofobię i transfobię dla osób dotkniętych rasizmem i antysemityzmem. Prawicowi przywódcy chcą, aby przepisy dotyczące tożsamości płciowej zostały usunięte z ustawy.

Dzięki hojnemu użyciu eyelinera, pomalowanych paznokci, kostiumów, które przeczą stereotypom płci oraz filmów pokazujących interakcje kobieta-męski i męsko-męski, artyści nieustannie wprowadzają tożsamości płciowe na rynek.

Twoje teksty często obejmują szereg możliwych tożsamości i ról. „Chcę być mistrzem / Chcę być przegranym”, śpiewa David w „Chcę być twoim niewolnikiem”.

W przeszłości, powiedział De Angelis, „po prostu dorastałeś wiedząc, kim jesteś i kim powinieneś być. I nawet nie wchodzisz w kontakt ze sobą i nie rozumiesz, kim naprawdę jesteś lub kim jesteś.

Na te słowa David pochylił się do przodu i złączył dwa palce, aby zasygnalizować, że otwartość umysłu we Włoszech jest nadal w znacznej odległości od równości między osobami transpłciowymi i gejami.

De Angelis powiedział: „Uważam za wstyd, że wciąż nie ma prawa chroniącego całą kategorię, która jest dyskryminowana na co dzień”.

READ  Top model, odc. 3. Dzieci Kalibabki skrytykowane przez uczestnika

Torchio, który był nieśmiały w większości wywiadów, energicznie skinął głową na znak zgody.

Zespół jest chętny do wyruszenia w międzynarodową trasę po tylu dużych zakazach imprez podczas pandemii COVID-19 i ma nadzieję, że wykorzysta moment Eurowizji w centrum uwagi.

„Po wygraniu Eurowizji mieliśmy oczywiście wiele nowych możliwości nawiązania kontaktu z międzynarodową publicznością i jesteśmy z tego naprawdę szczęśliwi, ponieważ zawsze o tym marzyliśmy” – powiedział David. „Więc to jak spełnienie marzeń”.

Organizatorzy ogłosili występy Maneskin w Lokeran w Belgii na 5 sierpnia; Praga 13 sierpnia; Gdynia, Polska, 19 sierpnia; i Schijndel w Holandii 4 września. Holenderskie wydarzenie zabierze ich z powrotem do swojego kraju, w którym odnieśli zwycięstwo w Eurowizji.

Do momentu wejścia na scenę zespół ćwiczy co najmniej pięć godzin dziennie, zarówno razem, jak i indywidualnie,

„Ważne jest, aby nauczyć się swojego instrumentu i być bardziej ekspresyjnym, aby czuć się bardziej komfortowo ze swoim instrumentem”, powiedział Raggi z poważnym tonem.

Mimo to De Angelis powiedział: „Naprawdę nie możemy się doczekać powrotu na scenę i poznania w końcu wszystkich naszych nowych fanów na całym świecie”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *