Connect with us

Świat

Włochy. 101-latek dwukrotnie pokonał koronawirusa. Jako dziecko miała hiszpańską grypę

Published

on

101-letni mieszkaniec Lombardii w północnych Włoszech już dwukrotnie pokonał koronawirusa i hiszpańską grypę jako dziecko. To jeden z nielicznych tego typu przypadków na świecie – podkreślił Attilio Fontana, szef władz regionalnych, witając uzdrowioną kobietę.

„Wyjątkowa niezłomność” – takie były słowa Gubernatora Lombardii o starszej mieszkance Sondrio, znanej wszystkim jako Babcia Maria.

Lokalne wydanie dziennika „Corriere della Sera” donosiło, że Hiszpan, który urodził się w 1919 r. Jako dziecko i na początku obecnej pandemii w coronawirusem.

Została ponownie zarażona we wrześniu, kiedy znów miała gorączkę niskotemperaturową. Poszła za Szpital. Kiedy wyszła, poprosiła o risotto i polentę, popularne na północy danie z mąki kukurydzianej.

Zobacz też

To nie pierwszy taki przypadek w Włochy. W maju pisaliśmy o 106-letniej Lucii Rondzie, która również pochodzi z Lombardii (podobnie jak babcia Maria) i przeżyła zarówno hiszpańską pandemię, jak i dwie wojny światowe.

Koronawirus we Włoszech. Ponad 1,5 miliona przypadków od początku pandemii

Według włoskiego Ministerstwa Zdrowia w sobotę we Włoszech potwierdzono 26323 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. 686 osób zmarło z powodu Covid-19. Dzień wcześniej było 827 zgonów i ponad 28 000 nowych przypadków. Bilans od początku epidemii to 1,5 miliona infekcji, 54 363 zgonów i około 720 000. Uzdrowienia.

RadioZET.pl/PAP

READ  Nie ma kary więzienia dla złodzieja książek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *