Connect with us

Sport

Właściciele Premier League muszą się uczyć, że piłka nożna to nie NBA – Avram Grant

Published

on

Avram Grant uważa, że ​​właściciele najlepszych europejskich klubów muszą się nauczyć, że piłka nożna jest zupełnie inna niż NBA.

Były menadżer Chelsea i West Ham, Grant, jest podekscytowany, że oderwane kontynentalne zawody, które rywalizowały z Ligą Mistrzów UEFA i miały wpływ na przyszłość krajowych piramid, zawiodły.

Wszystkie sześć angielskich klubów wycofało się we wtorek, co skłoniło prezesa Juventusu Andreę Agnelli do potwierdzenia w środę, że projekt został skutecznie zakończony, ponieważ więcej drużyn ruszyło do wyjścia.

Grant uważa, że ​​saga była wielką wygraną dla fanów piłki nożnej.

Zwrócił uwagę, że sport ten różni się od wszystkich innych, co mogło zaskoczyć niektórych amerykańskich właścicieli, gdy próbowali przeforsować projekt, który gwarantowałby coroczne zaangażowanie klubów czarterowych.

“Ty [the owners] Porównaj to z NBA, ale to nie jest dobre porównanie ”- powiedział Grant w wywiadzie dla Stats Perform News.

“To, co mówią, nie jest w porządku. To nie jest NBA – jest projekt w NBA.

– Oczywiście źle to ocenili, ponieważ nie mieli doświadczenia w piłce nożnej. Weźmy na przykład trzech Amerykanów. Spotkałem jednego z nich, fantastyczną osobę, ale oni nie znają natury tej gry.

„W piłce nożnej jeden plus jeden to nie dwa. Podejmowanie decyzji jest inne. Piłka nożna to gra emocji. Gra to nie tylko biznes. To dużo pasji.

„Kibice płacą pieniądze i jestem bardzo zadowolony z odpowiedzi premiera [prime minister, Boris Johnson] i księcia Williama, którego znam i naprawdę lubię.

„To lekcja dla wszystkich właścicieli, pieniądze są ważne, ale pasja musi pozostać taka, jaka jest. Nauczysz się lekcji, jesteście inteligentnymi facetami.

„Uwielbiamy to, że Leicester City zostało mistrzem – nie można wykorzystać klubowych szans na euro.

READ  Polski bramkarz Łukasz Skorupski pozytywnie ocenia wieści o koronawirusie przed kwalifikacjami do Mistrzostw Świata w Anglii

– A nawet LA Lakers nie zawsze mają miejsce w play-offach, muszą na to zapracować.

Grant był zachwycony, że jego były szef – właściciel Chelsea Roman Abramowicz – jako jeden z pierwszych przeszedł na emeryturę po protestach fanów na Stamford Bridge.

Twierdził, że Rosjanin nie powinien brać na siebie całej winy za złożenie tego wniosku, ponieważ musiał zostać źle poinformowany.

Grant dodał: „Bardzo się cieszę, że go znam, cofnął się o krok.

“I to nie jest tylko powieść, to ludzie wokół właścicieli. Gdzie byłeś? Musisz im powiedzieć.” [the owners].

„To była zła decyzja i jestem bardzo zadowolony z Twojej reakcji.

„Piłkę nożną można ulepszyć, rozumiem duże kluby, niektóre rzeczy, o które pytają, są słuszne, ale ta decyzja [to try a Super League] jest bardzo źle.

„Nie byłem zszokowany [by the idea] ponieważ wiesz, że duże kluby mówią o tym od dawna, ale byłem zszokowany, że to zrobili.

– Rozumiem, skąd pochodzą finansowo, ale próbowali robić lekcje w piłce nożnej, kiedy zamiast tego trzeba się wykazać na boisku.

„Wyobraź sobie, że jeśli powiem zespołowi, że jakość nie ma znaczenia, zawsze będziesz grać z pięcioma graczami!

„UEFA musi współpracować z dużymi klubami, aby znaleźć sposób na utrzymanie równowagi [between finance and sport]. Musisz zachować charakter piłki nożnej. ”

Grant został zapytany o przyszłość prezydenta Realu Madryt Florentino Pereza, który był gotowy do poprowadzenia Super League jako przewodniczący.

Dodał: „Nigdy więcej Super League, zapomnij, to się nie wydarzy. Powiedziałem Florentino Perezowi, zapomnij! To nie jest dobre dla ciebie!

– Rozumiem, co próbował zrobić, ale to było złe. Może zostać – ale jeśli nadal uważa, że ​​sposób na zniszczenie piłki nożnej jest właściwy, to jest to coś innego.

READ  Elliot Giles bije 38-letni rekord Sebastiana Coe na 800 m halowych w Polsce

„To wielka wygrana dla kibiców. Piłka nożna pochodzi z serca.

„To zwycięstwo ludzi. To jest największe zwycięstwo. W demokracji ludzie głosują, to jest demokracja, a ludzie mówili„ nie ”.

– Nie chcemy codziennie Realu Madryt przeciwko Liverpoolowi. Nie możesz dać żadnemu zawodnikowi przewagi. Nie mogę po prostu grać z Didierem Drogbą, bo go lubię! Tylko dlatego, że jest dobry.

„Więc to duża, wielka wygrana dla ludzi”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *