Connect with us

Nauka

A400M demonstruje możliwości tankowania śmigłowców powietrze-powietrze – Military Logistics

Published

on

Nocne tankowanie helikoptera samolotem A400M. (Zdjęcie: Airbus)

Airbus planuje teraz ukończyć pełną certyfikację do tankowania śmigłowców w powietrzu na samolotach A400M do końca 2021 roku.

Airbus Defence and Space zrealizował większość celów związanych z rozwojem i certyfikacją A400M airlifter, po pomyślnym przeprowadzeniu czegoś, co opisał jako „dużą kampanię tankowania śmigłowców w powietrzu”.

Testy w locie, przeprowadzone we współpracy z francuską agencją zakupową DGA, obejmowały operacje dzienne i nocne z udziałem dwóch francuskich sił powietrznych i kosmicznych. H225M helikoptery.

Firma planuje uzyskać pełną certyfikację tankowania śmigłowców powietrze-powietrze do końca 2021 roku, po zakończeniu wszystkich obowiązkowych testów nocnych – poinformowała 19 kwietnia.

Tankowanie helikoptera w powietrzu to wyjątkowa zdolność wojskowa, która jest szczególnie istotna w operacjach SOF z udziałem statków powietrznych o różnych profilach lotu i posiadających bardzo ograniczoną wspólną obwiednię lotu, wymagającą wzorców lotu w formacji zamkniętej na małych wysokościach iw nocy.

„Dzięki takim możliwościom A400M staje się jednym z nielicznych tankowców na świecie zdolnych do takich operacji” – powiedział Airbus.

Dodał, że H225M to jeden z nielicznych śmigłowców na świecie, który może tankować w locie, rozszerzając standardowy zasięg 700 nm nawet do 10 godzin lotu.

W ramach naszej obietnicy zapewnienia kompleksowego zasięgu naszym subskrybentom Defense Insight i Premium News, nasze wyselekcjonowane wiadomości dotyczące obrony zawierają najnowsze aktualizacje branżowe, nagrody kontraktowe i kamienie milowe programu.

READ  John Bolton mówi, że Stany Zjednoczone powinny rozważyć przeniesienie Białorusi z „Łukaszenko do” pięknej wioski na Riwierze”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.