Connect with us

Gospodarka

Właściciel Poundland, Pepco, wybiera Warszawę zamiast Londynu, aby zadebiutować na giełdzie

Published

on

Właściciel Poundland ogłosił zamiar wprowadzenia swoich akcji w Warszawie zamiast w Londynie w wielomiliardowej ofercie publicznej.

epco, które zarządza również markami Pep & Co i Dealz, zapowiadało wcześniej, że rozważy wymianę w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Posunięcie to nastąpiło pomimo gwałtownego wzrostu notowań w Londynie w 2021 r., W tym Deliveroo, Dr. Martens i Moonpig, gdy gospodarka Wielkiej Brytanii wychodzi z kryzysu po pandemii.

Cena oferty i ogólna wycena nie zostały jeszcze opublikowane, chociaż Sky oszacował wartość na około 4 miliardy funtów.

Pepco prowadzi sprzedaż w 3246 sklepach w 16 krajach Europy, w tym w ponad 1000 w Polsce.

Notowanie nastąpiło prawie dwa lata po tym, jak właściciel z RPA, Steinhoff, zaczął oceniać opcje dla konglomeratu detalicznego po wybuchu własnego skandalu księgowego w 2017 roku.

Mamy dobrą pozycję, aby osiągnąć znaczący wzrost w perspektywie długoterminowejAndy Bond, Pepco

Steinhoff zapowiedział, że sprzeda co najmniej 15% swoich udziałów w firmie prowadzonej przez byłego prezesa Asdy Andy’ego Bonda.

W ubiegłym tygodniu grupa potwierdziła plany wejścia na rynek hiszpański pod marką Pepco, ponieważ firma kontynuuje ekspansję na całym kontynencie.

Pan Bond powiedział: „Dzisiejsze ogłoszenie naszego zamiaru wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie to ważny kamień milowy dla grupy.

„Jesteśmy dobrze przygotowani do osiągnięcia znaczącego długoterminowego wzrostu, biorąc pod uwagę naszą wiodącą na rynku ofertę dla klientów w najbardziej atrakcyjnym sektorze handlu detalicznego, zakres możliwości, jakie czekają nas w miarę ekspansji w Europie oraz inwestycje we wzmocnienie infrastruktury firmy w ostatnich latach. .

„W ciągu ostatnich trzech lat mieliśmy udokumentowane osiągnięcia w zakresie stałej, wiodącej na rynku sprzedaży i wzrostu zysków. Opiera się ona na nieustannym skupianiu się na tym, jak możemy zapewnić naszym klientom najniższe ceny za ich regularne zakupy w zakresie odzieży i artykułów gospodarstwa domowego, tydzień po tygodniu, za ogólne i szybko zbywalne towary konsumpcyjne. „

READ  Polska przyjmuje nowe przepisy podatkowe dla małych firm

ROCZNIE

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.