Właściciel Bayern Monachium wycofał się z Ligi Mistrzów pomimo zwycięstwa w Paryżu

Paris St. Germain rzucił Bayernowi Monachium gole wyjazdowe Ligi Mistrzów, chociaż przegrał rewanż ćwierćfinału 1: 0 na Parc des Princes.

Podopieczni Mauricio Pochettino wygrali ekscytujący pierwszy mecz 3: 2 w Monachium i widzieli, że Neymar został dwukrotnie odrzucony przez obróbkę drewna, zanim Eric Maxim Choupo-Moting prowadził Niemców z bliskiej odległości w nocy na krótko przed przerwą.

Jednak Bayern nie mógł znaleźć kolejnego gola na wyjeździe, gdy drużyna Ligue 1, która wykluczyła spóźnioną próbę spalonego Mbappe, dotarła do półfinału.

Mbappe, który strzelił dwa gole w pierwszym meczu, wykorzystał wczesną szansę, strzelając niskim strzałem w twarz bramki po tym, jak został zastąpiony przez Neymara z prawej strony.

Francuski napastnik zobaczył wtedy niskie dośrodkowanie, które zostało odbite do Neymara, ale jego próbę zablokował bramkarz Manuel Neuer.

Bayern, również bez kontuzjowanego polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego, w końcu zagroził na drugim końcu, kiedy Leroy Sane rzucił szeroko, po czym Joshua Kimmich wykonał szerokie uderzenie.

PSG, pokonane przez Bayern w finale przełożonego turnieju z poprzedniego sezonu, wkrótce wróciło do ofensywy, gdy Mbappe wyszedł z lewej strony, aby wybrać Neymara.

Jednak Neuer ponownie wykazał szybkie reakcje, aby zamknąć kąt i utworzyć blok.

Neymar prawie strzelił pierwszego gola w 37. minucie, kiedy zgrabny odwrót na skraju pola karnego Bayernu minął Kingsleya Comana i jego curling trafił w poprzeczkę.

O dziwo, brazylijski napastnik ponownie został odrzucony przez stolarkę chwilę później po tym, jak został zastąpiony przez Mbappe, gdy jego strzał oddał ze słupka.

Bayern miał szczęście i na pięć minut przed przerwą udał się prosto na drugi koniec, aby przełamać impas.

Bieg Comana znalazł Davida Alabę w polu karnym PSG, a jego niski strzał obronił Keylor Navas.

READ  South Range zdobywa bramki wcześnie i często i zapewnia zwycięstwo 21-7 nad Polską | Wiadomości, sport, praca

Piłka odbiła się jednak w powietrzu, a Choupo-Moting przytrzymał obrońcy PSG Presnela Kimpembe z bliska, by skinął głową.

Navas następnie zebrał się, by odmówić Alabie, którego strzał lewą nogą wydawał się skierowany w lewy górny róg, zanim Sane uderzył prosto w bramkarza PSG tuż przed przerwą.

PSG ponownie przeszło do ofensywy na początku drugiej połowy. Połowa siatkówki Neymara padła, zanim Angel Di Maria posłał niebezpieczne dośrodkowanie przez pole karne Bayernu na sześć jardów.

Z biegiem czasu dla właścicieli, Thomas Müller zmusił Navasa do przyzwoitego zatrzymania się po tym, jak wyraźnie grał go Sane.

Mbappe był przekonany, że położył remis na łóżku, kiedy włamał się do połowy Bayernu, aby strzelić piłkę obok Neuera w górny róg, ale został prawidłowo uznany za spalonego.

Bayern nadal rzucał wszystko do przodu, pozostawiając się bezbronnym przy przełamaniu, ale nie mógł wymusić późnego dramatu, gdy niskie dośrodkowanie Navy zostało wbite w sześć jardów pola karnego Navasa.