Connect with us

Nauka

Wisconsin Volleyball: Badgers zgarniają Minnesota Golden Gophers w Top 10 Clash

Published

on

Wcześniej w tym tygodniu główny trener Kelly Sheffield powiedział, że Wielka Dziesiątka jest pełna „dużych psów”, że UW musi walczyć w każdym meczu przed ciężkim weekendem z Illinois i rywalami oraz z numerem 7 w kraju, Minnesota.

Cóż, borsuki (2-1 Big Ten, 10-1 ogólnie) sprawiły, że Gophers (2-1, 7-4) wyglądały bardziej jak pies na pieska w przemiataniu 3-0 (25-17, 25-22 , 25 – 17) na Battle of Frontier w piątek wieczorem, gdzie UW grało znakomitą siatkówkę na wszystkich etapach.

Julia Orzoł poprowadziła wszystkich hitlerów z rekordowymi 17 zabójstwami i 10 kopniakami – dobrym dla jej drugiego dubletu w sezonie – ponieważ po raz kolejny zabłysnęła przed wiernymi Field House. Polska pierwszoroczniaczka wypełniła cały arkusz statystyk, zdobywając cztery asysty, asa i blok, aby przejść ze swoim podwójnym dublem i powiedziała, że ​​żywi się energią tłumu.

„Grając w Field House, z niczym nie mogę się równać” – powiedział Orzoł.

Cała drużyna wydawała się zregenerować siły po najtrudniejszym weekendzie i wyszła z mocą przeciwko Wiewiórkom. Pomimo późnej kontuzji na treningu w czwartek do piątoletniego specjalisty defensywy Gio Civity, który opuścił ją z gry, Wisconsin grał dobrze w obronie i spisywał się bardzo dobrze przez cały mecz.

W pierwszym secie Wisconsin miał pięć asów – dwa Izzy Ashburn, jeden Joslyn Boyer, jeden Orzoł i pierwszy w karierze as Anny MacDonald. mecz.

„Nasze serwery wróciły z pewnością. Nie robili wiele, nie robili bardzo mało” – powiedział Rettke. „Myślę, że każda piłka, która została umieszczona, została umieszczona w dużej przestrzeni i to naprawdę sprawiło, że Minnesota zadziałała”.

UW zakończyło pierwszego seta 25-17, w dużej mierze dzięki Rettke i Orzołowi. Obaj zakończyli pierwszy set z pięcioma zabójstwami każdy, a Rettke wykorzystał wiadukty Minnesoty spowodowane trudnym podaniem.

W drugim secie Wisconsin ponownie zagrał naprawdę solidną siatkówkę. Mimo, że przewaga była bliższa i nie zanotowali asa, cierpliwe trafienie z Orzoła i naprawdę dobry set z piątego roku poza trafieniem Grace Loberg zrobiły dużą różnicę dla Borsuków.

READ  System opieki zdrowotnej na Florydzie przygotowuje się do dystrybucji szczepionki Pfizer

Loberg zakończył z 11 zabójstwami i 0,300 trafieniami, ale miał cztery zabójstwa w drugim secie, ponieważ trener Kelly Sheffield pochwalił pracę Loberga i Orzoła.

„Julia [Orzoł] i łaska [Loberg] grał mądrze, pracował na korcie i umieszczał piłkę w dobrych miejscach. Byli bardzo sprytni w swoich strzałach, co było różnicą od zeszłego tygodnia, kiedy byliśmy rewolwerowcami” – powiedział Sheffield.

Ci dwaj walczyli również z gwiazdą Minnesoty Stephanie Samedy. Pochodzący z Florydy miał 16 zabójstw, ale napotkał kilka trudnych blokad z Wisconsin, a obrona była bardzo aktywna podczas wykopalisk.

Zwłaszcza libero z piątego roku Lauren Barnes, która zakończyła tego wieczoru 23 trafieniami, pomagając jednocześnie prowadzić bardzo dobry występ w defensywie. W drugim secie Wisconsin miał 26 kopnięć przeciwko tylko 14 z Minnesoty, a ośmiu Badgers zanotowało kopnięcie, które pokazało, jak cały zespół pracował, aby utrzymać piłkę nad ziemią.

Sheffield powiedział, że ponieważ Wiewiórki to zespół, który rzadko popełnia błędy, te występy były ogromne, ponieważ Borsuki nie otrzymywały zbyt często wolnych punktów.

W trzecim secie był bardziej podobny do Borsuków – trafili 0,400 w ostatniej klatce, aby zamknąć podjazd nad Gophers. Wisconsin prowadzi w Wielkiej Dziesiątce pod względem procentu trafień i ponownie udowodnił to w piątek, kończąc wieczorem z 0,372 w nocy.

Świetny występ na rozpoczęcie wspaniałego miesiąca października. Wisconsin zagra w tym miesiącu z czterema innymi zespołami w kwalifikacjach, a także rozegra dwa mecze z Illinois, który właśnie pokonał nr 4 Purdue w pięciu setach w West Lafayette.

Pierwszy mecz z Illinois odbędzie się w niedzielę w Champaign, ale Wisconsin udowodnił już dziś wieczorem, swoim zamachem w Minnesocie, że mogą ścigać się z dużymi psami z paczki Big Ten.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *