Connect with us

Sport

Wielkie emocje w F1. Zmiana na kluczowej pozycji w drużynie mistrzów świata?

Published

on

Wolff prowadzi obecnie rozmowy z Daimlerem w sprawie przedłużenia kontraktu, który wygaśnie z końcem tego roku. Chociaż oczekuje się, że Austriak pozostanie połączony z firmą i zespołem, jego uwaga skupia się teraz na długoterminowym przejęciu przywództwa w całym dziale sportowym.

Robert Kubica zadeklarował swoją przyszłość w F1! „Sytuacja jest jasna”

Obejrzyj wideo
F1 wraca do Portugalii po 34 latach

Jego słowa wywołały sensację na padoku, ponieważ od razu pojawiły się głosy, że Wolff może ustąpić ze stanowiska szefa Mercedes Motorsport pod koniec 2020 roku. – Nie mogę powiedzieć, czy poszukiwania potrwają rok, dwa czy trzy lata. Kiedy myślę o kolejnych latach, byłbym bardzo dumny, gdyby się okazało, że za zespół odpowiada ktoś inny, kto wykonuje lepszą robotę ode mnie – powiedział Toto Wolff w rozmowie z Autosport.

Wolff: Daimler dał mi wybór

Wolff potwierdził, że kierownictwo Daimlera jest otwarte na zmianę jego stanowiska. Na przykład biznesmen może objąć stanowisko prezesa firmy. – Daimler dał mi wybór. Zanim jednak zacznę pracę na nowym stanowisku, muszę się upewnić, że ktoś inny poradzi sobie z wyzwaniami z kalendarzem 23 wyścigów, abym mógł wtedy pracować przed ekranem laptopa z otwartym zoomem – dodał Niemiec.

Michael Schumacher świętuje Grand Prix F1 w Szanghaju w 2016 roku.Jean Todt podał najnowsze informacje o Michaelu Schumacherze

Nadal nie jest jasne, jaką rolę Wolff może odegrać w przyszłości. – Byłbym naprawdę dumny, gdyby ktoś pochodził z zespołu, zajął moje stanowisko i wykonał jeszcze lepszą robotę niż ja. Myślę, że nie zawiodę zespołu takim wyjaśnieniem. Nadal jestem i pozostanę udziałowcem Mercedesa w F1. Rozmawiamy z Daimlerem na temat mojej innej roli, ale wciąż musimy zdecydować, czy będę szefem zespołu, czy prezesem ”- dodał szef Mercedes Motorsport.

Niemiecka drużyna w ostatnich latach całkowicie zdominowała rywalizację Formuła 1. Od 2014 roku są niepokonani zarówno w mistrzostwach konstruktorów, jak i kierowców, gdzie Lewis Hamilton powinien był wtedy zdobyć szósty tytuł. Dopiero w 2016 roku przegrał pojedynek z Nico Rosbergiem, który wtedy również jeździł dla Mercedesa.

READ  Skoki narciarskie. Bertoncelj kończy pracę ze Slovenesem, tymczasowym trenerem Hrgoty!

Aby uzyskać więcej informacji na temat F1, zobacz f1wm.pl.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.