Connect with us

Sport

Matty Cash: Prawy obrońca Aston Villa przenosi międzynarodową lojalność do Polski | Wiadomości piłkarskie

Published

on

Matty Cash: Prawy obrońca Aston Villa przenosi międzynarodową lojalność do Polski |  Wiadomości piłkarskie

Matty Cash oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo i może zagrać swój pierwszy mecz dla reprezentacji w przyszłym miesiącu.

Pomimo dorastania w Anglii Cash kwalifikuje się do obywatelstwa polskiego poprzez matkę i dziadka.

24-latek po raz pierwszy rozmawiał z PZPN trzy lata temu o możliwości zmiany.

Zmiana lojalności międzynarodowej następuje po rozmowach prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Podopieczni Paulo Sousy strzelili podwójną główkę w listopadowych eliminacjach do Mistrzostw Świata z Andorą i Węgrami i te mecze mogą być pierwszymi meczami Casha w reprezentacji narodowej.

Po otrzymaniu obywatelstwa we wtorek i spotkaniu z polskim menedżerem Cash napisał na swoim profilu na Instagramie: „To bardzo ważny i dumny dzień dla mnie i mojej rodziny.

„Mój wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego został zatwierdzony przez polskie władze.

Obraz:
Cash mówi, że reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej to zaszczyt

„Chciałbym podziękować Panu Prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom, które mi w tym pomogły. Teraz czas na nowe wyzwanie, dam z siebie wszystko dla tego kraju.”

Sousa dodał, że „dużo entuzjazmu” wzbudziło granie dla Polski w rodzinie Casha, mówiąc: „Gra w reprezentacji to nie tylko ogromna odpowiedzialność, ale także coś ekstra, co bardzo trudno ująć w słowa”.

Cash, który zagra dla Mateusza Klicha z Leeds United, złożył we wrześniu dokumenty niezbędne do zakupu polskiego paszportu i wyrobi sobie markę z drużyną Sousy na niecałe 13 miesięcy przed kolejnymi mistrzostwami świata w Katarze.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Zastanawiając się nad zwycięstwem Aston Villi 3-0 nad Evertonem, w którym świetnie rozpoczął, Cash przyznaje, że marzył o tym momencie poprzedniej nocy

Cash powiedział we wtorek o perspektywie gry w Polsce: „Jestem na to naprawdę gotowy, bardzo podekscytowany. Przeglądamy papierkową robotę i miałem okazję spotkać się dziś rano z menedżerem”. .

READ  Polsat i UFC podpisują wieloletnie porozumienie w sprawie transmisji, zwiększające popularność MMA w Polsce

„To będzie prawdziwy zaszczyt zagrać dla tego kraju. Widziałem wiele meczów. Fani są wspaniali, pełni pasji. Mam nadzieję, że mogę to ze sobą zabrać, pasję i stuprocentowe zaangażowanie. To jest moja gra.”

– Dobrze znam Klicha z Leeds United. Stoczyłem z nim wiele walk. Właściwie rozmawialiśmy i powiedziałem, że fajnie byłoby grać z nim, a nie przeciwko niemu.

„Drużyna jest genialna ze świetnym trenerem i miejmy nadzieję, że przyniesiemy sukces”.

Polska zajmuje drugie miejsce za Anglią w grupie I i prawdopodobnie będzie musiała zakwalifikować się do Pucharu Świata w fazie play-off.

Cash strzelił swojego pierwszego gola dla Aston Villi w wygranym 3:0 meczu z Evertonem i został regularnym pierwszym zespołem pod wodzą Deana Smitha po dołączeniu do klubu z Nottingham Forest za 16 milionów funtów we wrześniu 2020 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *