Connect with us

Zabawa

Wielki cios dla Discovery w Polsce

Published

on

Fot. Adam Kliczek, http://zaczas.pl

Sejm RP zatwierdził tzw. Lex TVN, poważnie kwestionując obecność Discovery w kraju.

W ten sposób odrzucił wcześniejsze weto Senatu wobec ustawy.

Ostateczna decyzja o wejściu w życie jest teraz w rękach Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który ma teraz 21 dni na podjęcie decyzji.

W uzasadnieniu głosowania Discovery powiedział: „Wynik dzisiejszego zaskakującego głosowania w polskim parlamencie powinien zaniepokoić każdą firmę inwestującą w Polsce oraz wszystkich zainteresowanych demokracją i wolnością prasy. Poprzez to głosowanie Polska podważa wartości, które wiążą Polskę z Europą i wyrywają fundamenty polsko-amerykańskich relacji. Apelujemy teraz do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o dotrzymanie słowa i zawetowanie tej ustawy.”

Wiadomości o telewizji szerokopasmowej że „Lex TVN” odnosi się do zmian w krajowym prawie nadawczym, które wymagałyby, aby wszyscy licencjonowani nadawcy usług radiowych i telewizyjnych w Polsce mieli siedzibę w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) i nie byli zależni od nikogo z siedzibą poza EOG.

Miałoby to wpływ na TVN, ponieważ jego właściciel Discovery jest zarejestrowany w Holandii jako Polish Television Holding BV, ale ma siedzibę w USA.

READ  Specjalna Nowa Zelandia okrzyknięta Niezależną Agencją Roku - Strategia w Cannes Lions - Kampania Brief NZ
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *