Connect with us

Nauka

Więcej więźniów ma pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 podczas trwającej epidemii w więzieniu hrabstwa Davis

Published

on

FARMINGTON – Więcej osadzonych w więzieniu hrabstwa Davis uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w ramach trwająca epidemia, według urzędników szeryfa hrabstwa Davis.

W Boże Narodzenie łącznie 40 więźniów uzyskało wynik pozytywny, a jeden pracownik również uzyskał wynik pozytywny i to w izolacji. Pierwszy w historii przypadek więzienia został zgłoszony 18 grudnia, po czym liczba przypadków w placówce stale rośnie.

Z około 375 osadzonych w więzieniu 83 mieszka w tej samej kapsule, co pierwszy człowiek, który zaraził się wirusem, podali urzędnicy w poprzednim oświadczeniu. Około 35 osadzonych mieszka w tej samej jednostce mieszkalnej co mężczyzna, a szybkie testy wykazały, że 18 więcej osób w tym oddziale uzyskało wynik pozytywny na dzień 18 grudnia, a 17 było negatywnych, a niektórzy z nich wykazywali objawy.

Według urzędników wszyscy osadzeni z wynikiem pozytywnym są umieszczani w izolacji, a wszyscy narażeni więźniowie poddawani są kwarantannie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

„Byliśmy niezłomni w naszych wysiłkach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym zakładzie, podejmując różne środki ostrożności i wdrażając wiele procedur w celu zmniejszenia ryzyka i możliwego narażenia” – powiedział szeryf hrabstwa Davis Kelly V. Sparks w poprzednim oświadczeniu. „Biorąc pod uwagę ilość czasu, jaką COVID-19 przebywa w społeczności, fakt, że po raz pierwszy pozytywny wynik testu mają osoby pod naszą opieką i podopiecznymi, świadczy o tym, że podjęte przez nas kroki są skuteczne. Jednocześnie ten incydent przypomina nam, że wszyscy musimy zachować czujność w zakresie naszych środków ostrożności i środków sanitarnych, w miejscu pracy i poza nim ”.

Lauren Bennett

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  Październikowe niebo przynosi księżyc w pełni i rzadki księżyc w Halloween
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *