Connect with us

Gospodarka

Wicepremier mówi, że PKB Polski jest „świetne” w porównaniu z UE – The First News

Published

on

Łukasz Gągulski / PAP

2,8-procentowy spadek polskiego PKB pomimo pandemii koronawirusa to „świetny wynik na tle innych krajów europejskich” – powiedział w piątek wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin.

Wypowiedź Gowina pojawiła się po nowych danych GUS pokazujących, że PKB Polski spadł o 2,8 proc. W 2020 roku.

W oświadczeniu wydanym przez Departament Rozwoju i Pracy wicepremier powiedział, że miniony rok był naznaczony wysiłkami na rzecz „zmniejszenia szkód spowodowanych pandemią w naszej gospodarce” oraz uratowania jak największej liczby miejsc pracy i przedsiębiorstw.

Gowin podziękował „milionom ciężko pracujących Polaków i tysiącom przedsiębiorców, którzy mimo wielkich trudności nie poddali się”.

„Pomimo niezwykle trudnych okoliczności, pomimo zamrożenia części gospodarki i powtarzających się blokad, nasz PKB spadł tylko o 2,8 proc.” – powiedział.

„To naprawdę świetny wynik w porównaniu z innymi krajami Europy” – dodał.

Powiedział też, że „wszystkie krajowe i zagraniczne instytucje finansowe przewidują, że nasz PKB wzrośnie nawet o 4 proc. W 2021 roku”.

„Fundusze pomocowe dla sektorów dotkniętych pandemią stanowią 9 proc. Naszego PKB. To trzeci najlepszy wynik w UE” – zapewnił firmy Gowin, że pomoc korporacyjna będzie kontynuowana.

READ  Minister zapowiada podwyższenie emerytur i rent. Powyżej 50 zł
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *