Connect with us

Sport

Wiceminister ostrzega, że ​​Putin jest „zdolny do wszystkiego” – The First News

Published

on

Władimir Putin jest „zdolny do wszystkiego”, a Rosja jest „państwem nieobliczalnym”, które może prowadzić zarówno wojny konwencjonalne, jak i hybrydowe – ostrzegł polski wiceminister spraw zagranicznych.

Ostrzeżenie Pawła Jabłońskiego pojawia się w czasie eskalacji napięć między Rosją a Zachodem. Ukraina twierdzi, że Moskwa zbiera siły u swoich granic i obawia się eskalacji konfliktu na wschodniej Ukrainie, a wysiedlenia dyplomatów zaangażowane są różne kraje zachodnie i Rosja.

Jabłoński mówił w czwartek w publicznym radiu, że Putin „jest naprawdę zdolny do wszystkiego”.

W jego ocenie „jest to w pewnym sensie oznaka słabości”.

– Bo te gesty w polityce międzynarodowej, które mają pokazać siłę państwa, faktycznie służą odwróceniu uwagi rosyjskiego społeczeństwa od bardzo poważnych problemów wewnętrznych, zwłaszcza ekonomicznych – kontynuował Jabłoński.

„Chociaż Rosja jest znacznie słabszym krajem niż kiedyś, nadal jest państwem nieobliczalnym i państwem, które ma środki do prowadzenia konfliktów zbrojnych do pewnego stopnia, jeśli nie wszystkich, konfliktów hybrydowych, po prostu popełniania zbrodni i mordują ludzi, którzy są ich przeciwnikami – powiedział Jabłoński.

W środę Putin powiedział w przemówieniu przed Zgromadzeniem Federalnym (w którym obie izby parlamentu są połączone), że organizatorzy „wszelkich prowokacji zagrażających podstawowym interesom bezpieczeństwa Rosji” będą żałować swoich działań.

„Chcemy dobrych relacji ze wszystkimi uczestnikami społeczności międzynarodowej” – powiedział Putin. „Ale oni sięgają po Rosję – tu i tam”. Dodał, że było to w dużej mierze „bez powodu” i ironicznie zasugerował, że jest to „nowa dyscyplina sportu”.

Prezydent Rosji powiedział, że Rosja pozostaje ostrożna, a nawet pokorna, często reagując nie tylko na nieuprzejme czyny, ale także na jawne kłamstwa.

READ  Serie A. Juventus obserwuje sytuację Arkadiusza Milika
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *