Connect with us

Nauka

Primark obiecuje zwrócić 121 milionów funtów żądanych w ramach programu licencyjnego

Published

on

Właściciel Primark zwróci 121 milionów funtów żądanych w ramach rządowych programów zatrzymania pracy, o ile sklepy pozostaną otwarte.

Associated British Foods (ABF) stwierdziło, że decyzja zapadła pomimo zamknięcia sklepów przez większą część jesieni i zimy, co doprowadziło do spadku przychodów i zysków.

Sprzedaż spadła o 17% do 6,3 mld GBP, a skorygowane zyski operacyjne spadły o 50% do 319 mln GBP w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających 27 lutego.

Dyrektor naczelny George Weston powiedział, że zwrot środków zostanie dokonany, ponieważ był przekonany, że sklepy będą generować gotówkę po złagodzeniu ograniczeń w Anglii i Walii, gdzie znajduje się 40% powierzchni sprzedaży Primark.

Powiedział: „Cieszymy się, że możemy powitać klientów z powrotem w naszych sklepach, ponieważ blokada ustaje i jesteśmy zachwyceni rekordową sprzedażą w Anglii i Walii w tydzień po ponownym otwarciu 12 kwietnia.

„Dzięki naszemu sukcesowi na kilku nowych rynkach, tak szerokich jak Polska i Floryda, jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek przekonani o długoterminowych perspektywach wzrostu Primark”.

Jeśli chodzi o program licencji, powiedział, że firma zażądała 98 milionów funtów w poprzednim roku finansowym, aby wesprzeć 65 000 pracowników Primark.

„Kolejne 79 milionów funtów zażądano w ciągu sześciu miesięcy do 27 lutego, a ich dotychczasowa wartość wynosi 121 milionów funtów – podała firma.

Prezes Michael McLintock dodał: „Chociaż nadal istnieje niepewność, duża część dorosłej populacji Wielkiej Brytanii została już zaszczepiona, aw zeszłym tygodniu byliśmy świadkami pomyślnego ponownego otwarcia angielskich i walijskich sklepów Primark, które stanowią około 40% naszej całkowitej powierzchni sprzedaży detalicznej.

„Zakładając, że nasze angielskie i walijskie sklepy pozostaną otwarte, Primark powróci do generowania gotówki.

„W związku z tym nie planujemy żadnych dalszych roszczeń z tytułu rządowych programów utrzymania miejsc pracy, do których moglibyśmy się kwalifikować od tej daty, i zamierzamy zwrócić 121 milionów funtów, o których mowa powyżej. Obejmuje to spłatę 72 milionów funtów rządowi Wielkiej Brytanii. ”

READ  W Europie wydajność zatrzymuje się wraz ze wzrostem cen i rekordową inflacją

Po anulowaniu wszystkich wypłat dywidend w zeszłym roku zadeklarowano dywidendę w wysokości 6,2 na akcję w wysokości 49 milionów funtów.

Firma podała, że ​​spodziewa się sprzedać 68% powierzchni do końca kwietnia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.