Connect with us

technologia

Wiceminister Alvin Botes zakończył wizyty w Polsce i Rumunii

Published

on

Komunikat prasowy

04 września 2021

Wiceminister Alvin Botes zakończył wizyty w Polsce i Rumunii

Wiceminister Departamentu Stosunków Międzynarodowych i Współpracy Alvin Botes złożył roboczą wizytę w Polsce i Rumunii na konsultacje polityczne z polskim sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Pawłem Jabłońskim i państwem rumuńskim Sekretarz, pan Cornel Ferutã.

W Polsce konsultacje polityczne dotyczyły współpracy gospodarczej, w tym technologii, produktów rolnych i przemysłowych, cyfryzacji usług administracyjnych i bankowych. Obie delegacje omówiły możliwą współpracę w regionalnych i wielostronnych obszarach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania; wzrost bezpośrednich inwestycji zagranicznych w RPA i wartość dodaną eksportu do Polski.

Oprócz konsultacji politycznych wiceminister Botes odbył spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

W Rumunii konsultacje polityczne koncentrowały się na wzmocnionej współpracy dwustronnej i wielostronnej w dziedzinie szkolnictwa wyższego, nauki i technologii oraz transportu morskiego.

Wiceminister spotkał się również z Rumuńską Izbą Handlową, Zarządem Portu Constantia oraz Rumuńsko-Południowoafrykańskim Stowarzyszeniem Biznesowym.

Wiceminister Botes był zachwycony sukcesem współpracy z dużą liczbą interesariuszy w obu krajach, dodając, że RPA pozostaje atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów zagranicznych.

Zapytania: pan Clayson Monyela, rzecznik prasowy DIRCO, 082 884 5974

WYDANE PRZEZ DZIAŁ STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH I WSPÓŁPRACY

LUB budynek Tambo
460 Soutpansbergstraße
Rietondale
Pretoria
0084

Zrzeczenie się odpowiedzialności

Departament Stosunków Międzynarodowych i Współpracy – Republika Południowej Afryki opublikował tę treść w dniu 04 września 2021 i ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawarte w nich informacje. Dystrybuowane przez Publiczny, nieedytowane i niezmienione, włączone 04 września 2021 10:01:07 UTC.

READ  Google potwierdza plany umieszczenia kolejnej aplikacji na bloku do krojenia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *