Connect with us

Świat

Filmy pokazują ciało Syed Ali Shah Geelani w flagi Pak, wniesiono sprawę policyjną

Published

on

Syed Ali Shah Geelani, propakistański separatysta, zmarł w środę wieczorem. (Plik)

Śrinagar:

Pojawiła się seria filmów pokazujących, że ciało separatysty Syed Ali Shah Geelaniego było owinięte pakistańską flagą, zanim zostało aresztowane przez policję Dżammu i Kaszmiru, która po cichu pochowała go w czwartek rano. Policja poinformowała, że ​​sprawa została zarejestrowana zgodnie z surową ustawą antyterrorystyczną „Ustawa o zapobieganiu bezprawnym działaniom” (UAPA).

92-letni propakistański separatysta zmarł w środę wieczorem. Po jego śmierci nastąpiły represje bezpieczeństwa oraz zawieszenie usług telefonicznych i internetowych w Kaszmirze.

Filmy pojawiły się po przywróceniu szerokopasmowego Internetu i usług telefonicznych w Kaszmirze zeszłej nocy. Jednak usługa mobilnego internetu pozostaje zablokowana. Policja nałożyła również ograniczenia, aby zapobiec tłumom.

W jednym z filmów kilka osób, głównie kobiet, jest widzianych wokół ciała Syed Ali Shah Geelani, owiniętego pakistańską flagą.

W pokoju jest podekscytowanie i slogany. Wydaje się, że kobiety walczą, często popychając i popychając drzwi. W zatłoczonej sali widać też uzbrojonego policjanta, a na ścianach wyryto wersety religijne.

Twardy separatysta został pochowany w niepozorny sposób w czwartek przed świtem. Rodzina twierdzi, że ciało zostało przymusowo usunięte przez policję i nie pozwolono im nawet korzystać z praw.

„FIR jest zarejestrowana we wszystkich działaniach antynarodowych”, powiedział Dilbag Singh, dyrektor generalny Departamentu Policji Dżammu i Kaszmiru.

Pan Singh powiedział, że ludzie w domu separatystów zachowywali się źle w stosunku do starszego inspektora policji i innych funkcjonariuszy policji, a było wiele antynarodowych haseł i prób podżegania ludzi za pomocą mediów społecznościowych i rozmów telefonicznych.

„Nigdy nie spodziewalibyśmy się tak niesfornego zachowania rodziny i innych osób w domu Geelani, zwłaszcza że policja była w stałym kontakcie z rodziną i Geelani Sahab. W rzeczywistości Geelani Sahab dał książkę jednemu z naszych oficerów, kiedy odwiedził go w zeszłym tygodniu ”- powiedział pan Singh.

READ  Książę Harry wygląda jak dziadek książę Filip po trzydziestce

Rodzina Geelani twierdzi, że ciało zostało siłą zabrane przez policję, włamane do drzwi i źle zachowywane w stosunku do kobiet.

„Chcieliśmy pogrzebu rano, ale policja odmówiła. Wyłamali drzwi i zachowywali się źle w stosunku do kobiet. Nie mogliśmy uzyskać ostatecznych praw po tym, jak siłą zabrali ciało” – powiedział Naseem Geelani, syn Syed Ali Shah Geelani. .

Jednak policja powiedziała, że ​​niektórzy z krewnych pana Geelaniego uczestniczyli w jego modlitwach pogrzebowych. Separatysta został pochowany na cmentarzu w pobliżu jego rezydencji w Hyderpora na Srinagar Airport Road.

Od trzech dni w całym Kaszmirze obowiązują ograniczenia. Wszystkie sklepy są zamknięte, a transport publiczny znajduje się z dala od ulic.

Wspólne modlitwy nie były dozwolone w dużych meczetach i świątyniach w piątek.

Podczas gdy wielu jest zaskoczonych restrykcjami i środkami kontroli po naturalnej śmierci 92-letniego separatysty, źródła policyjne podają, że duża liczba ludzi zgromadzi się na jego pogrzebie, który mógł przekształcić się w wielki separatystyczny spektakl, i istniała możliwość przemoc.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *