Connect with us

Świat

Wiadomości Bidena dzisiaj: prezydent otwiera rezerwy ropy, aby okiełznać ceny gazu, mówi, że Putin wydaje się „samoizolujący” i sceptyczny wobec wycofania się Ukrainy

Published

on

Wiadomości Bidena dzisiaj: prezydent otwiera rezerwy ropy, aby okiełznać ceny gazu, mówi, że Putin wydaje się „samoizolujący” i sceptyczny wobec wycofania się Ukrainy

„Musisz być głupi”: Biden odpowiada na pytania reportera Fox News dotyczące Ukrainy

Prezydent Joe Biden nakazał wypuszczanie do 1 miliona baryłek dziennie ropy ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej przez następne sześć miesięcy, próbując kontrolować ceny, które gwałtownie wzrosły od czasu, gdy USA i ich sojusznicy nałożyli na Rosję surowe sankcje.

Oświadczenie to pojawia się po tym, jak zarówno Biały Dom, jak i Pentagon powiedzieli, że uważają, że Władimir Putin jest błędnie informowany o postępach wojny przez swoich starszych doradców i ostrzegł, że rosyjskie wojska przemieszczające się z pobliskich obszarów zostaną wycofane z Kijowa, być może tylko w celu przemieszczenia się na dalsze walczący.

Tymczasem Prezydent zaznacza Dzień widoczności osób transpłciowychktóry stwierdził, że „świętuje aktywizm i determinację, które napędzają walkę o równość osób transpłciowych” i „uznają przeciwności i dyskryminację, z którymi społeczność transpłciowa nadal boryka się w naszym kraju i na całym świecie” – to, gdy kilka państw kierowanych przez Republikanów uchwala prawa skierowane bezpośrednio do osób niezgodnych z płcią, w tym dzieci.

W środę pan Biden wygłosił również przemówienie na temat stanu pandemii koronawirusa i ogłosił uruchomienie centralnej strony internetowej z zasobami przed swoim drugim strzałem przypominającym szczepionki Pfizer. Dyrektor CIA jest ostatnią osobą w rządzie, która uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa i dzień temu spotkał się z prezydentem – choć byli odlegli i zamaskowani.

1648755944

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:45

1648755892

Dyrektor NEC odpowiada na pytania dotyczące uwolnienia rezerw ropy

Dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej, Brian Deese, przemawia na codziennych briefingach w Białym Domu i mówi o uwolnieniu miliona baryłek dziennie ze Strategic Oil Reserve.

Potwierdza, że ​​Stany Zjednoczone mają „operacyjną zdolność, aby to zrobić” i że ropa zostanie uwolniona ze wszystkich czterech krajowych złóż.

„Naszym celem jest zapewnienie pomocy wszystkim Amerykanom w każdym regionie kraju”.

Administracja uważa, że ​​obecna sytuacja pokazuje, że Ameryka musi iść w kierunku bezpieczeństwa energetycznego i prawdziwej niezależności energetycznej. Obejmuje to zmniejszenie zależności od paliw kopalnych.

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:44

1648755044

Biden mówi, że Putin wydaje się „izolować” od doradców.

prezydent Joe Biden twierdził, że w czwartek Władimir Putin wydaje się, że „izoluje się” od swoich najbliższych doradców, w tym najwyższych urzędników wywiadu, jako jego inwazja Ukraina wydaje się, że w całym kraju utknął w martwym punkcie.

W przemówieniu zapowiadającym dążenia do obniżenia cen gazu, które USA obwiniają za starania o wyjście z rosyjskiej ropy i inflacji, prezydent powiedział, że „nie chce kłaść zbyt dużego nacisku” w raportach, ale w zasadniczo potwierdzonych raportach sugeruje od tygodni, że między Putinem a jego czołowymi doradcami i strategami istnieje poważna przepaść.

John Bowden ma najnowsze.

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:30

1648754116

Zagrożenie! Mistrzyni Świata Amy Schneider odwiedza pokój prasowy

W Dniu Widoczności Trans, niebezpieczeństwo! Mistrzyni Świata Amy Schneider zwiedziła zachodnie skrzydło i odwiedziła pokój prasowy.

Per White House Pooler Scott Bixby autorstwa Codzienna bestia:

Amy Schneider, pierwsza kobieta, która wygrała ponad milion dolarów w Jeopardy! przed dzisiejszą odprawą odwiedziła salę odpraw Białego Domu, aby podkreślić przestrzeganie przez rząd Międzynarodowego Dnia Transpłciowego widoczności, „by być widocznym, jak przypuszczam” – powiedziała.

Schneider, który jest osobą transpłciową, powiedział dziennikarzom, że ostatnia fala przepisów zakazujących transpłciowym dzieciom uprawiania sportu w szkole lub uniemożliwiająca nauczycielom omawianie kwestii LGBT jest „naprawdę przerażająca”.

„Szczególnie niektórzy z nich, którzy odmawiają opieki medycznej młodzieży transpłciowej”, powiedział Schneider, „jest dla mnie naprawdę smutny i przerażający”.

Schneider spotkał się dziś z drugim dżentelmenem Dougiem Emhoffem, powiedzieli Wranglers, i spotka się z młodzieżą transpłciową, aby uczcić ten dzień.

1648753740

Na żywo – Kate Bedingfield, dyrektor ds. komunikacji w Białym Domu, prowadzi odprawę

Obejrzyj na żywo, jak dyrektor ds. komunikacji Białego Domu, Kate Bedingfield, przedstawia briefing

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:09

1648753244

Następna Jen Psaki?

Kate Bedingfielddebiut w biały Dom W tym tygodniu sala konferencji prasowej pojawiła się w mało prawdopodobnych okolicznościach – wyciskaniu na ławce dwóch jej kolegów z powodu Covid-19 – ale może skutkować większą widocznością Joe Bidenwieloletni dyrektor ds. komunikacji.

„Wiem, że nie jestem tą rudą, do której przywykłeś na tym podium, ale mam nadzieję, że i tak zostaniesz ze mną” – zażartowała 40-letnia Bedingfield do reporterów na swojej pierwszej odprawie we wtorek.

Raporty Johna Bowdena z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:00

1648752344

Biden wzywa do polityki „wykorzystaj lub strać” w sprawie państwowych leasingów ropy: „Mówię wystarczająco”

prezydent Joe Biden uderzył w czwartek olej Firmy, które odmówiły zwiększenia produkcji w celu pokrycia deficytów spowodowanych wycofywaniem rosyjskiej ropy z rynków USA.

Wywołać kryzys wynikający z niesprowokowanej inwazji na Rosję Ukraina „Chwila kryzysu i niebezpieczeństwa dla świata oraz ból w pompie dla amerykańskich rodzin” – powiedział Biden, dodając, że wzrost cen ropy i gazu spowodowany przez amerykański zakaz rosyjskiej ropy może być „momentem patriotyzmu” dla olej krajowy jego producenta.

Andrew Feinberg ma najnowsze informacje na temat Niezależny z Waszyngtonu

Oliver O’Connell31 marca 2022 19:45

1648751444

FBI: Hakerzy zaatakowali urzędników wyborczych w USA za pomocą phishingowej kampanii e-mailowej

haker władze powiedziały, że prawdopodobnie zaatakowali urzędników wyborczych w USA z kampanią e-mailową phishingową związaną z ustawami, aby uzyskać dostęp do ich systemów FBI.

Według FBI podobne zagrożenia „prawdopodobnie będą kontynuować lub wzmagać atakowanie amerykańskich urzędników wyborczych za pomocą kampanii phishingowych w okresie poprzedzającym wybory śródokresowe w USA w 2022 roku”.

Oliver O’Connell31 marca 2022 19:30

1648750121

Biden mówi, że Putin „izolując się” jest sceptyczny wobec wycofania się rosyjskich sił

W wykrzykiwanych pytaniach po ogłoszeniu ceny gazu prezydent Biden jest pytany o Władimira Putina.

„Wygląda na to, że się izoluje i istnieją dowody na to, że zwolnił swoich doradców lub umieścił ich w areszcie domowym”, powiedział, dodając, „ale nie chcę w tym momencie zbytnio się w to angażować, ponieważ my „jestem mną”. Nie mam tak wielu twardych dowodów”.

Co do tego, czy Rosja wycofuje swoje siły na Ukrainie, mówi: „To pytanie otwarte” i „nie ma jednoznacznych dowodów”, dodając: „Jestem sceptykiem”.

Oliver O’Connell31 marca 2022 19:08

1648749773

Biden wyczarowuje firmy naftowe czerpiące zyski z wojny Putina

Prezydent Joe Biden rzucił wyzwanie firmom naftowym, które stały z boku i osiągnęły większe zyski, gdy ceny ropy poszybowały w górę podczas wojny Władimira Putina z Ukrainą.

Prezydent ogłosił politykę „wykorzystuj albo strać” dotyczącą państwowych dzierżaw ropy naftowej, aby skłonić firmy „do pracy dla dobra kraju” i odciążyć klientów, a nie kadrę kierowniczą i udziałowców.

Ponadto, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, prezydent zezwoli na wypuszczanie miliona baryłek ropy dziennie przez sześć miesięcy, podczas gdy krajowa produkcja wzrośnie do niższych cen na dystrybutorze.

„Mój plan na dzisiaj pomoże złagodzić ten ból”.

Pan Biden ogłosił również politykę wzmocnienia gospodarki ekologicznej energii poprzez wykorzystanie ustawy o produkcji obrony rzadkich minerałów ziem rzadkich jako części długoterminowej strategii odstraszania Ameryki od zagranicznej ropy naftowej.

Oliver O’Connell31 marca 2022 19:02

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *