Connect with us

Świat

Nagranie z drona pokazuje orki ścigające i zabijające żarłacze białe | wieloryby

Published

on

Naukowcy opublikowali odkrycia potwierdzające, że orki żerują na żarłaczach białych po tym, jak ssak morski był zrobione w aparacie Zabicie jednego z największych morskich drapieżników na świecie.

Grupa orków poluje podczas godzinnego pościgu za Mossel Bay, portowym miastem w południowej Prowincji Przylądkowej Zachodniej, w materiałach z helikoptera i dronów, które zostały uwzględnione w badaniach naukowych opublikowanych w tym tygodniu.

Alison Towner, badaczka rekinów w Akademii Dynamiki Morskiej w Gansbaai, Afryka Południowa i główny autor badania powiedział: „To zachowanie nigdy nie było szczegółowo obserwowane, a już na pewno nie z powietrza”.

Nagranie z nagrania z maja pokazuje pięć orek goniących i zabijających żarłacza białego, a naukowcy uważają, że trzy inne zostały pobite na śmierć podczas polowania.

Simon Elwen, specjalista od ssaków morskich i współautor badania, powiedział: „Orki to bardzo inteligentne i społeczne zwierzęta. Ich metody polowań grupowych sprawiają, że są niezwykle skutecznymi drapieżnikami.”

Wiadomo, że drapieżnik z wierzchołków oceanu, orki, żeruje na innych gatunkach rekinów, ale dowody na ataki na żarłacze białe były wcześniej ograniczone. W badaniu nie odniesiono się do przyczyn takiego zachowania.

Wiadomo, że jeden z wielorybów wcześniej atakował żarłacza białego, ale pozostałe cztery nie. Autorzy stwierdzili, że wskazuje to, że praktyka się rozprzestrzenia, ponieważ poprzednie badania wykazały, że czarno-białe zwierzęta mogą uczyć się od siebie nawzajem poprzez „transmisję kulturową”.

Według artykułu opublikowanego w czasopiśmie Ecology rekiny zniknęły z obszaru po ataku, a w ciągu następnych 45 dni zauważono tylko jednego żarłacza białego. Autorzy twierdzą, że potwierdza to, że rekiny reagują na ucieczkę i mogą mieć szersze implikacje.

We wcześniej obserwowanych przypadkach zwierzęta opuściły dawne ważne siedliska, co miało konsekwencje dla ekosystemu i turystyki związanej z rekinami, powiedziała Alison Kock, biolog morski w południowoafrykańskich parkach narodowych.

READ  Ostra walka Chin ze spekulacjami na rynku nieruchomości toruje drogę: CapitaLand
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.