Connect with us

Nauka

Wiadomości archeologiczne: Szkielet odkryty podczas poszukiwań zakonnic zabitych przez Armię Czerwoną | Nauka | Aktualności

Published

on

Mroźnego odkrycia dokonano w mieście Orneta w północnej Polsce, ponad 70 lat po zakończeniu II wojny światowej. Archeolodzy pod przewodnictwem Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) otrzymali zadanie odnalezienia szczątków kobiet zabitych przez żołnierzy radzieckich w 1945 r. Kobiety należały do ​​zakonu św. Katarzyny Aleksandryjskiej, męczenniczki czczonej przez Kościół katolicki i prawosławny.

Wysiłek zabrał archeologów do miejscowości Orneta w północnej Polsce, gdzie odkopali miejscowy cmentarz parafialny.

Pomiędzy 7 a 11 grudnia zespół ekshumował szczątki trzech kobiet uważanych za siostrę Rolandę, siostrę Gunhildę i siostrę Bona.

Chociaż ciała nie zostały jeszcze odpowiednio zidentyfikowane, szczątki zostały otoczone religijnymi wisiorkami, krucyfiksami i innymi elementami stroju klasztornego.

Podobny wysiłek w polskim Olsztynie w zeszłym roku ujawnił ciała trzech zakonnic zabitych przez Sowietów w styczniu i maju 1945 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rewolucja Majów: odkryto “ migawkę ” tajnej cywilizacji

IPN powiedział o najnowszym odkryciu: „Na podstawie badań historycznych, dokumentacji (w tym odręcznego planu pochówku) i rozpoznania wyznaczono dwa miejsca pod przyszłe prace.

„Wybrany obszar (łącznie około 20 metrów kwadratowych) to dawne kwatery Sióstr Katarzyny, częściowo przeznaczone na pochówki wtórne (świeckie i kapłańskie).

„Odnalezienie szczątków poszukiwanych sióstr wymagało czasowej ekshumacji pochówków wtórnych”.

Szczątki ekshumowano w dwóch wykopaliskach o wymiarach odpowiednio 27 na 6,5 ​​stopy i 6,5 na 5,5 stopy.

Na mocy porozumienia oba mocarstwa zgodziły się podzielić Polskę na pół i oficjalnie nazwano go Układem o Nieagresji między Niemcami a Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Jedną z największych zbrodni popełnionych przez reżim stalinowski w Polsce była masakra w Katyniu w 1940 roku.

Na rozkaz Moskwy tajna policja Stalina systematycznie mordowała w lesie katyńskim w zachodniej Rosji blisko 22 tys. Polskich wojskowych i intelektualistów.

Dopiero w 1990 roku Związek Radziecki wziął odpowiedzialność za masakrę, obwiniając nazistowskie Niemcy od dziesięcioleci.

READ  Google Doodle zwraca uwagę na wspaniałą koniunkcję Jowisza i Saturna

Nazistowskie Niemcy w końcu zwróciły się przeciwko swoim sowieckim sojusznikom w 1941 roku, kiedy wojska niemieckie maszerowały przeciwko ZSRR, aby zniszczyć sowieckie supermocarstwo.

Wojna na froncie wschodnim zakończyła się jednak niepowodzeniem, stanowiąc punkt zwrotny w globalnym konflikcie.

Po zakończeniu II wojny światowej w Europie Polska stała się satelitą sowieckim, a upadek komunizmu w Polsce zajęło 44 lata.

IPN powiedział: „Jeśli nie chcemy powtórki z kataklizmu II wojny światowej, to prawda o zbrodniach totalitaryzmu – radzieckiego i niemieckiego – oraz ich potępienie musi być fundamentem, od którego zależy edukacja historyczna i stosunki międzynarodowe. . “

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *