Wells nie poddaje się i daje Polsce pierwszą porażkę 32:6

29 września – WELLS – Reprezentacja Polski Liceum Ogólnokształcącego w piłce nożnej nie popełniła rażących błędów i walczyła do ostatniego gwizdka.

Jednak po pierwszym rozpoczęciu programu 4:0 Rycerze mieli trudności w starciu z przeciwnikiem z mistrzowską tradycją. I aspiracje.

Wells wygłosił zimne i jasne oświadczenie podczas ceremonii otwarcia w piątkowy wieczór przed liczną publicznością zgromadzoną na corocznym wieczorze sił zbrojnych. Obecnie trwa dziesięć gier. Pięćdziesiąt pięć nieubłaganie metodycznych jardów i jedno jardowe przyłożenie dzięki wynikowi Eli Pottera i Dyllana Davisa po i po 4:45. Wells prowadził 7:0 i zdobył więcej punktów przeciwko polskiej obronie niż pierwsi czterej przeciwnicy Rycerzy. W pierwszych czterech meczach Polska miała przewagę 100-8 punktów, a asekuracja pozwoliła na dwa punkty.

Do przerwy Wells (3-2) prowadził 20-0, miał przewagę w sumie 227-9 jardów i był na dobrej drodze do zwycięstwa 32-6 klasy D.

„Chcieliśmy po drodze sprawdzić się fizycznie i myślę, że nam się to udało” – powiedział trener Wells Tim Roche. „Myślę, że musimy to zrobić. Musimy ustalić, czy nasza linia może blokować”.

Polska (4-1) w pierwszej połowie nie wykonała rzutu karnego i miała zerowe straty. (Wells również nie popełnił straty). Zawodnicy tacy jak Isaac Ramsdell, który zrobił wiele, i niewymiarowy defensywny liniowy Andre Desrosier, imponowali swoją fizycznością i siłą uderzenia. Jednak atak mógł jedynie okazjonalnie generować dynamikę do ataku i miał problemy z ochroną rozgrywających Dylana Cooka i Damona Martina. Ten ostatni zdobył późne przyłożenie po biegu z 7 jardów przeciwko obronie drugiej drużyny Wellsa.

„Oczywiście, że w ataku są znacznie bardziej fizyczni niż my” – powiedział trener reprezentacji Polski Gus LeBlanc.

Wells zwiększył prowadzenie do 14-0 po dobrym podaniu z 38 jardów od Brooksa Foxa, które przechwycił Conner Whitten.

READ  Loretta DeBartolo 1925-2021 | Wiadomości, sport, praca

Wells trafił kolejne duże podanie, 30 jardów od Whittena do Rileya Murphy’ego po tym, jak Whitten złapał boczne podanie za linią, które było bardzo blisko podania do przodu, które zniweczyłoby grę. Doprowadziło to do zdobycia trzech jardów przez Dominica Capello na 34 sekundy przed przerwą.

Fox wykonał 4 z 5 podań na odległość 73 jardów i pokazał silną, celną rękę przy długich rzutach. Powiedział jednak, że nie przeszkadza mu to, że Wells podkreśla swoją grę biegową.

„Jako rozgrywający można by pomyśleć, że chciałbym rzucić piłkę, ale mam na myśli, że gdybyśmy mogli po prostu pozwolić jej biegać i uderzyć przeciwną drużynę w gardło i nie musielibyśmy w ogóle rzucać piłki, to to mój ulubiony facet”. Siła napędowa” – powiedział Fox. „Świetne blokowanie z przodu. Świetne biegi od biegacza. Po prostu zwycięstwo całego zespołu”.

Wells strzelił gola w pierwszych dwóch przejazdach drugiej połowy, w obu przypadkach utrzymując się na stałym poziomie i kończąc go krótkimi seriami bocznego obrońcy Pottera z 1, a następnie Capello do 4. Potter zakończył grę jako czołowy zawodnik z 65 jardami na 13 prowadzących. Capello miał 40 jardów na pięciu prowadzących.

„Wiedzieliśmy, że boczny obrońca będzie problemem” – powiedział LeBlanc. „Wyłączyliśmy funkcję Jet Sweep. W dużej mierze zamknęliśmy atak Bucka na zewnątrz, ale ciężko było nam grać na bocznym obrońcy.