Connect with us

technologia

Według reżysera fabuły w NetherRealm Studios, Kronika nie może przywrócić Shinnok w Mortal Kombat 11

Published

on

Kronika jest głównym antagonistą głównych trybów Mortal Kombat 11 i Mortal Kombat 11: Aftermath. Nie trzeba dodawać, że jest albo ostatnim bossem, albo przedostatnim bossem na samym końcu, w zależności od rozgrywanej kampanii.

Jeszcze przed wydaniem Mortal Kombat 11. Kronika była reklamowana jako postać, która była jeszcze potężniejsza od samych starszych bogów. Dokładnie dowiadujemy się, czym jest Kronika, kiedy nazywa siebie „Tytanem”.

Podczas narracji Mortal Kombat 11 Raiden ostatecznie wnioskuje, że celem Kroniki jest stworzenie osi czasu, w której dobro i zło są zrównoważone. Potrzebuje dwójki swoich dzieci, Cetriona i Shinnok, aby żyła i miała władzę.

Dark Raiden ściął Shinnokowi głowę pod koniec Mortal Kombat X i rozpoczął wydarzenia z Mortal Kombat 11. Niektórzy mogli się zastanawiać, dlaczego Kronika nie przywróciła Shinnoka tylko po to, by pomóc w obronie Klepsydry.

Według Dominica Cianciolo, opowieści NetherRealm Studios i głosu lektora, wskrzeszenie Shinnok było w rzeczywistości poza możliwościami Kroniki. „Kronika nie przywróciła Shinnokowi, ponieważ było to poza ich możliwościami” – powiedział Cianciolo.

„Kiedy Raiden ściął głowę Shinnokowi pod koniec Mortal Kombat X, ten akt sam w sobie był nieodwracalny” – kontynuuje Cianciolo. „I to właśnie ten akt nieodwołalnie przywrócił równowagę między dobrem a złem w uniwersum Mortal Kombat ku dobru”.

W tym momencie Kronika zdała sobie sprawę, że jej cel nie jest możliwy do osiągnięcia na tej osi czasu. Jak to często bywa wcześniej, Kronika przystąpiła do ponownego uruchomienia osi czasu.

Co ciekawe, inni Tytani nie wydają się być tak zaangażowani w sprawy królestw jak Kronika. Spośród starszych bogów tylko Cetrion i Shinnok wydają się być dziećmi tytana – obaj pochodzą z Kroniki.

Co dziwne, Shinnok został faktycznie zapieczętowany w amulecie Shinnoka na początku historii Mortal Kombat X. Shinnok został uwolniony z amuletu dopiero 20 lat później, zanim został ścięty.

READ  PH, Polska szuka bliższych relacji biznesowych - The Manila Times

Można by pomyśleć, że przegrana Shinnoka z Johnnym Cage’em i kolejne 20 lat bez Shinnoka i Shao Kahna byłyby wydarzeniem na tyle niezwykłym, by wyrównać równowagę na dobre. Oczywiście Kronika nie została tak naprawdę poczęta podczas tworzenia Mortal Kombat X, ale dziwne jest myślenie, że istnieje teraz jako Tytan odpowiedzialny za wiele poprzednich restartów osi czasu.

Źródło: Ars Technica.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *