Connect with us

Nauka

Według CDC w Arizonie odnotowano 75-procentowy spadek liczby przypadków koronawirusa po wymaganiach dotyczących masek i zamknięciach barów

Published

on

Liczba nowych przypadków koronawirusa w Arizonie spadła o około 75 procent w mniej niż miesiąc po tym, jak noszenie masek stało się powszechnie egzekwowane, a bary i siłownie zostały zamknięte, zgodnie z raport opublikowany w piątek przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Przypadki koronawirusa w Arizonie utrzymywały się na stosunkowo stabilnym poziomie od początku marca – kiedy stan po raz pierwszy ogłosił stan wyjątkowy zdrowia publicznego – do maja, gdy obowiązywały zamówienia na pobyt w domu, a mniej istotne firmy pozostawały zamknięte. Liczba przypadków zachorowań dziennie wahała się w tym czasie od 150 do 440.


Nasz kraj toczy historyczną walkę z koronawirusem. Dodaj Zmiana Ameryki do swojego Facebook lub Świergot feed, aby być na bieżąco z wiadomościami.


Jednak kiedy gubernator stanu Arizona Doug Ducey (R) wycofał w połowie maja zamówienia na pobyt w domu w całym stanie, deklarując, że „jesteśmy wyraźnie po drugiej stronie tej pandemii”, liczba codziennych infekcji gwałtownie wzrosła.

Średnia liczba codziennych przypadków wzrosła o około 151 procent, z 808 przypadków 1 czerwca do 2026 przypadków 15 czerwca.

Alarmujący wzrost liczby przypadków skłonił Ducey do zniesienia zarządzenia, które zabraniało lokalnym urzędnikom nakładania nakazów maskowania, a większość miast zaczęła natychmiast wymagać masek w miejscach publicznych. CDC szacuje, że te lokalne wymagania dotyczyły około 85 procent populacji Arizony.

W całym stanie bary, siłownie i kina były zamknięte, a liczba miejsc w restauracjach była ograniczona.

Według CDC, siedmiodniowa średnia krocząca przypadków COVID-19 osiągnęła szczyt między 29 czerwca a 2 lipca, ustabilizowała się w okresie od 2 do 12 lipca i spadła o około 75% między 13 lipca a 7 sierpnia.

„Powszechne wdrażanie i egzekwowanie trwałych środków łagodzących skutki społeczne, w tym noszenie masek, na podstawie ciągłego monitorowania danych i współpracy władz stanowych i lokalnych, może pomóc w zapobieganiu transmisji SARS-CoV-2 i zmniejszeniu liczby przypadków COVID-19”, CDC raport mówi.

READ  Nowe wojny szpiegów — The New York Times

W analizie wykorzystano dane z Arizona Department of Health Services (ADHS) od 22 stycznia do 7 sierpnia.


CO MUSISZ WIEDZIEĆ TERAZ O KORONAWIRUSIE

US SENATOR ZDJĘCIE MASKI POWTARZAJĄC SIĘ W LOT. ON PRZEWODNICZY KOMITET KTÓRY NADZORUJE BEZPIECZEŃSTWO LINII LOTNICZYCH

OTO SKUTKI, JAK STEROID DEXAMETHASONE MOŻE DZIAŁAĆ NA TRUMP

FAUCI MÓWI, ŻE TO „ OCZYWISTE ”, ŻE NIE BYŁ ZAANGAŻOWANY W OPIEKĘ TRUMPA

FAUCI OSTRZEGA ODZYSKIWANIE TRUMPA MOGĄ BYĆ ODWRÓCONE

BIAŁY DOM ODRZUCIŁ OFERTY CDC, ABY POMÓC W KONTAKCIE W ŚLEDZENIU WYBUCHU KORONAWIRUSÓW ADMINISTRACJI


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.