Connect with us

Nauka

Warszawska firma przekształci stare turbiny wiatrowe w stylowe zielone meble ogrodowe – The First News

Published

on

Projekt deweloperski Yareal będzie największym projektem w Polsce, który w swojej konstrukcji podejmie szerokie zastosowanie wyrzucanych łopat turbin wiatrowych, przekształcając je w elementy użytku publicznego w miejscach wspólnych, takich jak stoły na zewnątrz.
materiały prasowe

Ławki i inne zewnętrzne elementy architektoniczne wykonane z poddanych recyklingowi turbin wiatrowych są jednymi z wyróżniających się elementów innowacyjnego nowego warszawskiego osiedla mieszkaniowego, którego celem jest zmniejszenie wpływu na środowisko.

Projekt dewelopera Yareal będzie największym projektem w Polsce, zakładającym szerokie zastosowanie w projekcie wyrzuconych łopat turbin wiatrowych, przekształcając je w elementy użytku publicznego w częściach wspólnych, takich jak tarasy.

Pierwsze konstrukcje Yareal na łopatach turbin wiatrowych zostaną wykorzystane do wyposażenia zewnętrznej powierzchni biur sprzedaży nowej inwestycji, a także do wykonania billboardu, po którym będą widoczne przez cały nowo otwarty projekt.materiały prasowe

Jacek Zengteler, General Manager Yareal powiedział: „Na terenie inwestycji planujemy wprowadzić elementy małej architektury z części łopatek turbin, ale na znacznie szerszą skalę.

„Mogą to być nie tylko kompozytowe meble czy donice na kwiaty, ale także zewnętrzne stanowiska do przewijania i karmienia niemowląt, a nawet znacznie większe budynki, takie jak dach nad parkingiem rowerowym.

Szacuje się, że do 2023 r. w Europie trzeba będzie zdemontować około 14 000 łopat turbin wiatrowych pod koniec ich okresu użytkowania, co odpowiada około 60 000 ton kompozytu, który do tej pory był łamany i spalany.CC BY-SA 2.0

„Zamiast kupować meble wykonane z nowych materiałów, użyjemy już istniejących, niezwykle wytrzymałych i wytrzymałych materiałów, które nie są już potrzebne w ich pierwotnym zastosowaniu.

„Wraz ze specjalistami ds. recyklingu projektujemy obecnie zawartość przestrzeni wspólnej dla dużego dziedzińca w obrębie osiedla, a także dla sąsiadującego z osiedlem parku publicznego.”

Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal powiedział: „Zamiast kupować meble wykonane z nowych materiałów, użyjemy istniejących, niezwykle mocnych i wytrzymałych materiałów, które nie są już potrzebne w ich podstawowym zastosowaniu”.materiały prasowe

Szacuje się, że do 2023 r. w Europie trzeba będzie zdemontować około 14 000 łopat turbin wiatrowych pod koniec ich okresu użytkowania, co odpowiada około 60 000 ton kompozytu, który do tej pory był łamany i spalany.

Uniwersytet Cambridge oszacował również, że turbiny wiatrowe mogą generować 43 miliony ton odpadów do 2050 r., co sprawia, że ​​„zielone odpady”, a dokładniej „odpady wiatrowe”, będą poważnym problemem.

Firma będzie partnerem projektu WINGS FOR LIVING, GP Renewables Group i PWANMET, z których dwie ostatnie stały za niedawną budową pierwszego w Polsce kładki dla pieszych wykonanej z przetworzonych łopat turbin wiatrowych i otwartej w miejscowości Szprotawa.Lech Muszyński / PAP

Aby obejść ten problem, coraz więcej firm szuka sposobów na ponowne wykorzystanie zużytych łopat turbin wiatrowych i wykorzystanie ich do innego użytku.

Przykładem w branży recyklingowej od 21 lat jest firma Anmet z małego miasteczka Szprotawa w zachodniej Polsce ze swoją spółką zależną AIRchitecture, stworzoną specjalnie do obsługi śmigieł i turbin.

Firma Anmet, działająca w branży recyklingowej od 21 lat, z siedzibą w małym mieście Szprotawa w zachodniej Polsce, założyła swoją spółkę zależną AIRchitecture specjalnie w celu zajmowania się śmigłami i turbinami.Anmet / Architektura AIR

Yareal nawiązał teraz współpracę z Anmet, a także GP Renewables Group i WINGS FOR LIVING. Pierwsze dwa stały za niedawną budową pierwszego w Polsce kładki dla pieszych wykonanej z przetworzonych łopat turbin wiatrowych i otwartej w miejscowości Szprotawa.

Pierwsze konstrukcje turbin wiatrowych Yareal zostaną wykorzystane do wyposażenia zewnętrznej powierzchni biur sprzedaży nowej inwestycji, a także posłużą do wykonania tablicy reklamowej, po której będą eksponowane przez cały nowo otwarty projekt.

Jakub Kosiński, dyrektor ds. marketingu w GP Renewables powiedział: „Wtórnie wykorzystane elementy kompostowe można oznaczyć informacją, z jakiej farmy wiatrowej zostały pobrane, a także ile energii wyprodukowały w swoim 'pierwszym życiu’”.materiały prasowe

Jakub Kosiński, Dyrektor Marketingu GP Renewables powiedział: „Meble zaprojektowane dla Yareal do przestrzeni publicznych będą odporne na zmienne warunki atmosferyczne i łatwe w utrzymaniu.

„Ponownie wykorzystane elementy kompostu można oznaczyć informacją, z jakiej farmy wiatrowej zostały pobrane, a także ile energii wyprodukowały w swoim 'pierwszym życiu’.

„Pozwoli nam to zaaranżować np. skwer czy ogród, w niepowtarzalnym stylu, a jednocześnie urzeczywistnić ideę „drugiego życia” dla turbin wiatrowych, gdyż przez dziesięciolecia będzie służyła jako ławka rekreacyjna, stół lub zadaszenie chroniące rowery przed deszczem. ”

READ  Partia rządząca w Polsce przedstawia ukraińskie rozwiązanie problemu powodzi zbożowych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *