Connect with us

Nauka

RTL Today – Fired Again: Deszcz przynosi ulgę pożarom we Francji, ale więcej ewakuowanych na południu

Published

on

Pożar, który ponownie wybuchł w południowej Francji, wysłał dodatkowe 1000 osób do ucieczki, ponieważ nocny deszcz przyniósł pożary pod kontrolą w innych częściach kraju, poinformowali w niedzielę urzędnicy.

Tego lata Francja została dotknięta historyczną suszą, a także serią fal upałów i kilkoma pożarami.

Pożar, który szalał od poniedziałku w południowym regionie Aveyron, wydawał się być pod kontrolą i został ugaszony w sobotnie popołudnie, kiedy nagle wybuchł ponownie w „zjadliwy” sposób, pochłaniając kolejne 500 hektarów (1235 akrów), podało miasto.

Co najmniej 1000 osób zostało ewakuowanych z wioski Mostuejols w pobliżu miasta Millau i sześciu pobliskich wiosek.

Około 3000 osób zostało już ewakuowanych z powodu pożaru, ale pozwolono im wrócić po opanowaniu. Do tej pory nie zgłoszono żadnych ofiar pożaru, który do tej pory pochłonął łącznie 1260 hektarów.

Miejscowy mężczyzna był przedmiotem dochodzenia w sprawie przypadkowego podpalenia, gdy metalowa część jego przyczepy dotknęła drogi, wysyłając iskry, które zapaliły suchą roślinność.

Aby ograniczyć to ryzyko we wschodniej Francji, policja ogłosiła w sobotę zakaz wstępu wszystkim oprócz mieszkańców większości lasów w regionie Bas-Rhin, w pobliżu granicy z Niemcami.

Tymczasem w południowo-zachodnim regionie Gironde w okolicach Bordeaux, duży pożar, który wybuchł we wtorek, został opanowany po tym, jak w nocy spadł deszcz, powiedział wysoki rangą urzędnik.

Sytuacja „znacznie poprawiła się z dnia na dzień”, powiedział Arnaud Mendousse z Departamentu Straży Pożarnej i Ratownictwa Gironde.

Powiedział, że w regionie było od 10 do 30 mm deszczu, ale na „ekstremalnie suchym terenie”.

– Niższe temperatury, prognoza opadów –

„Wiemy, że to oferuje przerwę, ale nie oznacza to końca walki. Wiemy, że jeśli nie będzie padać w ciągu najbliższych 48 do 72 godzin, ryzyko znacznie wzrośnie”.

Mendousse powiedział, że poziom wilgotności wzrósł, a temperatura była stosunkowo niska, około 25 stopni Celsjusza, dodając: „Ogień nie jest całkowicie wygaszony, a ziemia pozostaje bardzo gorąca”.

READ  UE zbuduje satelitarny system internetowy, aby rywalizować ze Starlink SpaceX

Meteo France przewidywało niższe temperatury, deszcz i burze z piorunami w większości kraju w niedzielę.

Na północnym zachodzie, w legendarnym lesie Broceliande w regionie Bretanii – gdzie wędrował król Artur i gdzie zwykle rzadko zdarzają się pożary – pożar został opanowany po tym, jak w nocy spadł deszcz, ale pozostał pod obserwacją po spustoszeniu 400 hektarów.

Członkowie UE, w tym Niemcy, Polska, Austria i Rumunia, wysłały posiłki do Francji, aby pomóc w walce z pożarem, a kilka bombowców wodnych z floty UE również dołączyło do akcji gaśniczych.

ćwiczenia

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.