Walia 0-0 Polska 0-0 AD (4-5 AE): Dan James nie trafia w decydujący strzał, a drużyna Roba Page’a nie zagra na Euro 2024 | Wiadomości piłkarskie

Walia 0-0 Polska 0-0 AD (4-5 AE): Dan James nie trafia w decydujący strzał, a drużyna Roba Page’a nie zagra na Euro 2024 |  Wiadomości piłkarskie

Walia była załamana, gdy jej nadzieje na zakwalifikowanie się do Euro 2024 zostały rozwiane po porażce z Polską w Cardiff 5:4 w rzutach karnych we wtorkowy wieczór.

Podopieczni Roba Page’a pokonali Finlandię 4:1 w półfinale baraży kwalifikacyjnych w ubiegły czwartek i spisali się znakomicie na stadionie w Cardiff City, a Robert Lewandowski i jego spółka oddali tylko jeden strzał w pierwszych 90 minutach i dogrywce. Bramka ograniczona Próba samobójcza została wykluczona przez VAR.

Na sekundy przed finałem meczu zostali zredukowani do 10 zawodników, gdy Chris Mepham otrzymał drugą żółtą kartkę za wślizg na Lewandowskiego.

Reakcja Dana Jamesa po obronie rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego

Po czterech doskonałych rzutach karnych z obu stron Krzysztof Piątek strzelił piątego gola dla Polski, pozostawiając napastnika Leeds Jamesa obowiązek zdobycia gola i doprowadzenia strzelaniny do nagłej śmierci.

Jednak były bramkarz Arsenalu, Wojciech Szczęsny, odgadł prawidłowo i rzucił się, aby zablokować strzał Jamesa, pozostawiając walijskich kibiców na stadionie w szoku, gdy ich drużyna trzeci rok z rzędu nie dostała się na Euro.

Polska zmierzy się z Holandią, Austrią i Francją w grupie D tego letniego turnieju w Niemczech. Mecz otwarcia z Holendrami odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00 w Hamburgu.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Przygnębiony Robert Earnshaw wspomina intensywny mecz po tym, jak Walia przegrała z Polską w rzutach karnych i przegapiła kwalifikacje do Euro 2024.

Oceny zawodników Walii

Walia: Ward (6), Mepham (7), Rodon (7), Davies (7), Roberts (6), J James (6), Ampadu (7), Williams (6), Wilson (6), Johnson (6) , Moore’a (7).

Subskrypcje: D James (5), Brooks (5), Broadhead (nie dotyczy)

Jak okrutnie odmówiono Walii dalszego udziału w dużym turnieju

Sama intensywność, z jaką walijscy gracze i kibice odegrali hymn „Land of My Fathers” tuż przed rozpoczęciem meczu, pokazała, że ​​byli gotowi do bitwy. Dzięki pewności, z jaką dotarli do finału, nie mieli się czego obawiać.

READ  Polski Tusk mówi, że konflikty z UE mogą ostatecznie zakończyć blok

Podobnie jak w przypadku wielu finałów barażowych na poziomie krajowym lub międzynarodowym, zgodnie z oczekiwaniami szanse były nikłe i w zaciętej pierwszej połowie żadna z drużyn nie oddała celnego strzału na bramkę. Trudno sobie pozwolić na błędy w grach, w których stawka jest tak wysoka.

Po szybkiej ocenie VAR Ben Daviesowi odmówiono zagrania otwierającego dla Walii

Jednak tuż przed przerwą Walia miała piłkę w siatce. Strzał Moore’a z rzutu trafił Daviesa, który głową minął Szczęsnego. Radosne świętowanie zostało szybko przerwane przez sygnał spalonego i równie szybką analizę VAR potwierdzającą tę decyzję.

W pewnym sensie wydawało się, że ta szansa dodała gospodarzom pewności siebie i zapewniła im lekką przewagę mentalną, biorąc pod uwagę występ w drugiej połowie. A gdyby Szczęsny nie wykonał fenomenalnej interwencji, która nie dopuściła do strzału Moore’a, prowadziliby.

Tak naprawdę w tamtym momencie żadna z drużyn nie wyglądała, jakby miała zamiar strzelić zwycięskiego gola, co uniemożliwiłoby dogrywę. Zduszony przez błyskotliwą walijską obronę, nawet niepohamowany Lewandowski nie potrafił znaleźć wyjścia.

Wojciech Szczęsny świętuje po obronieniu rzutu karnego Dana Jamesa i zapewnieniu Polsce kwalifikacji do Euro 2024
Szczęsny świętuje po obronie rzutu karnego Jamesa i zapewnieniu Polsce miejsca na Euro 2024

Moore czuł, że domaga się rzutu karnego już w doliczonym czasie gry i zasugerował Daniele Orsato, że został popchnięty przez Jakuba Kiwiora z Arsenalu, jednak sędzia nie zgodził się z tym i jego teatralny upadek prawdopodobnie nie pomógł jego sprawie.

Największą szansę miał Jakub Piotrowski w pierwszej połowie dogrywki, kiedy po szybkim polskim kontrataku o włos minął prawy górny róg, z kolei Moore zmarnował kolejną szansę, gdy poprosił Kiwiora o zablokowanie jego strzału po zbyt długim uderzeniu.

Wiadomości zespołowe

• Rob Page dokonał jednej zmiany w porównaniu z walijską drużyną, która w zeszłym tygodniu pokonała Finlandię 4:1: Kieffer Moore rozpoczął mecz, a na ławce rezerwowych siedział David Brooks, który strzelił pierwszego gola w tym meczu.
  • Aaron Ramsey pozostał na ławce rezerwowych po wątpliwościach związanych z kontuzją, a Ethan Ampadu i Jordan James pozostali w pomocy.
  • Tymczasem główny trener Polski Michał Probierz powołał tę samą wyjściową jedenastkę, która wystąpiła w półfinałowym zwycięstwie 5:1 nad Estonią.
  • Wystartował były bramkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny, podobnie jak obecny snajper Jakub Kiwior, Jan Bednarek z Southampton i rekordzista kraju Robert Lewandowski.
READ  Najpopularniejsze zakłady sportowe: które dyscypliny warto obstawiać?

W ostatnich chwilach dogrywki Mepham otrzymał drugą żółtą kartkę za wślizg w końcówce meczu z Lewandowskim, pozostawiając Walii zaledwie dziesięć szans przed rzutami karnymi.

Walia wygrała losowanie i zdecydowała się wykonać rzut karny przed Czerwoną Ścianą. Davies, Moore, Wilson i Neco Williams trafili do siatki, ale Jamesowi nie.

Strona: Przed walijską drużyną dobre czasy

Menedżer Walii Rob Page na S4C:

„To okrutna gra. Powiedziałem to graczom. Jeden strzał przed kwalifikacjami i boli.”

„Byliśmy lepszym zespołem. W pierwszej połowie mój przekaz brzmiał: Byliśmy lepszą drużyną i powiedziałem, że wygramy ten mecz. Wszedł Brooksy i musieliśmy go zastąpić. Nie trenował przez dwa dni.” Byliśmy chorzy i potrzebowaliśmy świeżych nóg.

„Powiedziałem tamtejszej grupie: spójrzcie, jak daleko zaszliśmy i nie zakwalifikowaliśmy się jeszcze do dużego turnieju. Coś dobrego dzieje się w tej grupie. Ben (Davies) powiedział to na boisku, ja powiedziałem to całej grupie. Dziękuję DJowi za to, że miał odwagę spróbować tego kopnięcia. Jestem bardzo dumny z tej grupy.

„Naród powinien być dumny z zawodników. Zrobili wiele, aby nas tam dostać. Po tym strasznym doświadczeniu będziemy lepsi i silniejsi”.

„Powiedziałem grupie: dokądś zmierzamy, ta grupa dokądś zmierza. Są tam tak rozczarowani, że byliśmy tego głodni. Byliśmy tak blisko, że tylko jeden kopniak dzielił nas od kwalifikacji. Zatem jeszcze wiele przed nami.” Przed nami jeszcze wiele dobrych chwil.”

Co dalej z Walią?

Walii, która straciła miejsce na Euro 2024, pozostał tylko jeden mecz do września, a mianowicie wyjazd na Słowację 9 czerwca.

Następnie 6 września zmierzą się z Turcją i 9 września z Czarnogórą, kiedy rozpocznie się Liga Narodów.