Connect with us

Sport

Polski klub pozbawiony Pucharu w sezonie 2004/2005. PZPN otrzymał tytuł piłki nożnej

Published

on

W czerwcu ubiegłego roku Sąd Okręgowy dla Wrocławia-Śródmieścia wydał wyrok korupcyjny rzekomo popełniony przez działaczy Klubu Groclen-Discobolia Grodzisk Wielkopolski, m.in. pokonując Zagłębie Lubin 2: 0 w finale Pucharu Polski 2004/2005. W lipcu br. Wyrok w tej sprawie zapadł również w Wydziale Odwoławczym Sądu Okręgowego we Wrocławiu, który skazał byłego trenera klubu Władysława K na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności oraz 3,5 tys. w porządku.

Obejrzyj wideo
Dlaczego polskie drużyny nie mogą przygotować się do kwalifikacji do pucharu? [Sekcja Piłkarska #61]

W środę na posiedzeniu zarządu PZPN odbyła się debata o odebraniu Groclin-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski pucharu Polski zdobytego w sezonie 2004/2005. Po zapoznaniu się z ocenami w tej sprawie ostatecznie postanowiono odebrać trofeum i przekazać je innej drużynie.

Jak zapowiedział PZPN, przy takiej decyzji zarząd PZPN kierował się „realizacją ustawowego prawa PZPN do podejmowania działań zapewniających realizację zasad fair play i uczciwych zawodów sportowych”. Z orzeczeń sądu jasno wynika, że ​​podczas finału Pucharu Polski w sezonie 2004/2005 doszło do sportowych oszustw, co jest podstawą decyzji o zdobyciu trofeum.

Przeczytaj także:

READ  Sony Pictures Sports Network prezentuje rozgrywki UEFA EURO 2020
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.