Connect with us

Świat

W wypadku kolejowym na Tajwanie zginęło co najmniej 48 osób, a kilkanaście zostało rannych

Published

on

Co najmniej 48 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych, gdy pociąg wykoleił się w tunelu Tajwan w piątek.

Według oficjalnych danych 66 osób było hospitalizowanych, ponieważ wyspa stanęła w obliczu najgorszej katastrofy kolejowej od dziesięcioleci.

Tajwański Czerwony Krzyż powiedział, że to miejsce i pomóc bezpłatnym pasażerom złapany w wypadku.

„Nasze służby ratownicze zostały w pełni zmobilizowane do ratowania i wspierania poszkodowanych pasażerów i personelu kolejowego” – powiedział prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen powiedział na Twitterze.

„Będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo po tym bolesnym incydencie”.

Pociąg miał 8 wagonów i według straży pożarnej przewiózł około 350 osób, w tym wielu turystów i osoby wracające do domu na początku długiego wakacyjnego weekendu.

Do wypadku doszło pierwszego dnia corocznego Święta Zamiatania Grobów, które trwa cztery dni i podczas którego ludzie podróżują do swoich rodzinnych miast, aby złożyć szacunek przy grobach swoich przodków i spotkać się z rodziną.

Pobierz Aplikacja NBC News za najświeższe informacje i politykę

Usługa Taroko Express działa od Stolica Tajpej na południowo-wschodnim wybrzeżu kraju wypadł z szyn, podczas gdy jego część znajdowała się w tunelu po tym, jak najwyraźniej uderzył w ciężarówkę, która zjechała z drogi z pobliskiego placu budowy.

Oficjalna Centralna Agencja Informacyjna stwierdziła, że ​​ciężarówka była podejrzana o ześlizgiwanie się z pochyłej drogi na tor pociągu, ponieważ nie zaciągnął hamulca ręcznego. Straż pożarna pokazała zdjęcie wraku ciężarówki obok wykolejonego pociągu.

„Nasz pociąg zderzył się z ciężarówką” – powiedział jeden z mężczyzn na wideo w tajwańskiej telewizji pokazującym zdjęcia gruzu. “Ciężarówka spadła.”

Zdjęcia miejsca katastrofy pokazują, że niektóre samochody zostały wyrwane ze zderzenia, podczas gdy inne upadły, uniemożliwiając ratownikom dotarcie do pasażerów.

Zdjęcia pokazały pasażerów bezpiecznie wspinających się po bokach pociągu, podczas gdy akcje ratunkowe były kontynuowane w miejscu katastrofy na północ od Hualien we wschodnim Tajwanie.

READ  Czeki podpisane przez Donalda Trumpa trafiły do ​​Austrii
To zdjęcie ulotki, zrobione i opublikowane przez Tajwański Czerwony Krzyż 2 kwietnia 2021 roku, przedstawia członków zespołu ratowniczego pomagającego pasażerom po wykolejeniu się pociągu w tunelu w górach Hualien na wschodnim Tajwanie.HANDOUT / AFP – Getty Images

Tajwan to górzysta wyspa, w której większość z 24 milionów ludzi mieszka na równinach wzdłuż północnego i zachodniego wybrzeża. Słabo zaludniony wschód jest popularny wśród turystów, z których wielu przyjeżdża wzdłuż przybrzeżnych linii tramwajowych, aby ominąć zdradzieckie górskie drogi.

Linia kolejowa Tajpej wzdłuż wschodniego wybrzeża znana jest z tuneli i tras, które otaczają wybrzeże na północ od Hualien, gdzie miała miejsce katastrofa.

Rozległy system kolei Tajwanu został w ostatnich latach znacznie zmodernizowany, w szczególności poprzez dodanie szybkiego połączenia kolejowego łączącego stolicę Tajpej z miastami na południu.

Koleje państwowe są generalnie niezawodne i wydajne, ale przez lata miały niespójne wyniki w zakresie bezpieczeństwa.

W 2018 roku zginęło 18 osób, a 175 zostało rannych, gdy w północno-wschodniej części wyspy wykoleił się pociąg. W 1981 r. 30 osób zginęło w kolizji na północy, aw 1991 r. 30 osób zginęło w wypadku kolejowym.

Stowarzyszenie prasy przyczynił się.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *