Connect with us

Świat

W wypadku autobusu w Bułgarii zginęło kilkanaście

Published

on

Co najmniej 45 osób zginęło we wtorek, gdy autobus zapalił się i rozbił na autostradzie w zachodniej Bułgarii, poinformowali urzędnicy.

Według bułgarskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych autobus miał tablice rejestracyjne z Macedonii Północnej, a lokalne serwisy informacyjne podały, że większość ofiar pochodziła z tego kraju.

Nikołaj Nikołow, szef wydziału ochrony przeciwpożarowej bułgarskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, powiedział BTV, że 52 osoby były w autobusie, kiedy rozbił się około 2 w nocy czasu lokalnego. Według BTV do wypadku doszło na autostradzie Struma w pobliżu wsi Bosnek, kiedy autobus jechał z Sofii, stolicy Bułgarii, do Błagojewgradu w południowo-zachodniej części kraju.

„Co najmniej 45 osób zginęło, gdy autobus zapalił się i rozbił lub rozbił się, a następnie zapalił”, powiedział Nikolov, według Reutera. Dodał, że wśród ofiar były dzieci.

Minister spraw zagranicznych Macedonii Północnej Bujar Osmani powiedział BTV że autobus pojechał w weekend do Stambułu.

Siedem osób z oparzeniami i skaleczeniami trafiło do szpitala im. Pirogowa w Sofii, Maya Argirova, dyrektor tamtejszej kliniki oparzeń. powiedział dziennikarzom.

Premier Macedonii Północnej Zoran Zaev odwiedził we wtorek szpital i rozmawiał z kilkoma ocalonymi.

„To straszna tragedia, ponieważ wiele z nich to dzieci” – powiedział, dodając, że rozmawiał z osobą, której udało się wybić jedno z szyb pojazdu i pomóc kilku osobom w ucieczce. „Niestety, inni nie mieli tyle szczęścia”, powiedział.

Rzeczniczka Szpitala im. Pirogowa potwierdziła, że ​​leczy się tam siedem osób, które uczestniczyły w katastrofie. Są w stabilnym stanie, powiedziała w SMS-ie.

Dalsze szczegóły nie były od razu dostępne.

We wtorek bułgarski minister spraw zagranicznych Svetlan Stoev i Osmani z Macedonii Północnej zabrali głos: Komunikat prasowy opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Bułgarii. Pan Osmani był podobno w drodze do szpitala Pirogov, gdzie miał spotkać się z panem Stoevem.

READ  Indie: zasadzka w stanie granicznym zabija pięciu żołnierzy i dwóch cywilów | Komunikaty o konflikcie

Na Twitterze, Pan Stoev pisał że Bułgaria zrobi wszystko, co możliwe, aby zaopiekować się ofiarami i znaleźć przyczynę „tragedii”.

Miejsce katastrofy odwiedził obecny premier Bułgarii Stefan Yanev. „Byliśmy zszokowani wiadomościami” – powiedział dziennikarzom, dodając, że jego rząd szybko pracuje nad zbadaniem tych incydentów.

W 2018 roku autobus turystyczny z 33 pielgrzymami Rozbił się z wioski na północ od stolicy do klasztoru w pobliżu Sofii, zabijając co najmniej 16 osób i raniąc 26 innych.

Boryana Dzhambazowa Sprawozdawczość przyczyniła się.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *