Connect with us

Świat

W Wielkiej Brytanii zaostrzono przepisy dotyczące COVID jako świat w stanie gotowości Via Omicron :: WRAL.com

Published

on

– W sobotę Wielka Brytania zaostrzyła przepisy dotyczące noszenia masek i testowania międzynarodowych przybyszów po tym, jak odkryto dwa przypadki nowego potencjalnie bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa typu omicron, gdy rządy na całym świecie próbowały wzmocnić swoją obronę.

W obliczu obaw, że niedawno zidentyfikowany nowy wariant może być bardziej odporny na ochronę przed szczepionkami, rosną obawy, że pandemia i związane z nią ograniczenia dotyczące blokady będą trwać znacznie dłużej, niż się spodziewano.

Premier Boris Johnson powiedział, że konieczne jest podjęcie „celowych i zapobiegawczych środków” po tym, jak dwie osoby w Anglii uzyskały pozytywny wynik testu na nowy wariant i że zostaną one zweryfikowane w ciągu trzech tygodni, kiedy naukowcy dowiedzą się więcej o Omicronie.

Johnson powiedział na konferencji prasowej, że każdy, kto przyjeżdża do Anglii, musi wykonać obowiązkowy test PCR na COVID-19 w drugim dniu i izolować się, dopóki nie przedstawi negatywnego testu. A jeśli ktoś ma pozytywny wynik testu na wariant Omicron, jego bliscy ludzie muszą izolować się przez 10 dni, niezależnie od statusu szczepienia.

Powiedział też, że w sklepach i w środkach komunikacji miejskiej trzeba będzie nosić maski, a program szczepień zostanie przyspieszony bez podawania konkretnych szczegółów.

„W tej chwili jest to najbardziej odpowiedzialny sposób działania, aby spowolnić siew i rozprzestrzenianie się tej nowej odmiany oraz zmaksymalizować naszą obronę” – powiedział. „Od dzisiaj wzmacniamy kampanię dopalacza”.

Jeden z dwóch nowych przypadków został znaleziony w południowo-wschodnim angielskim mieście Brentwood, a drugi w centrum Nottingham. Te dwa przypadki są powiązane i dotyczą podróży z południowej Afryki. Dwa potwierdzone przypadki izolują się wraz z gospodarstwami domowymi podczas śledzenia kontaktów i ukierunkowanych testów.

Brytyjski rząd umieścił również cztery inne kraje – Angolę, Malawi, Mozambik i Zambia – na czerwonej liście podróżniczej od niedzieli. Sześć kolejnych – Botswana, Eswatini (dawniej Suazi), Lesotho, Namibia, RPA i Zimbabwe – dodano w piątek. Oznacza to, że każdy, kto może wjechać z tych miejsc, musi zostać poddany kwarantannie.

READ  Brexit: Wielka Brytania wkracza w nowy rozdział poza Unią Europejską pod koniec okresu przejściowego

Wiele krajów nałożyło w ostatnich dniach ograniczenia na różne kraje RPA, m.in. Australia, Brazylia, Kanada, Unia Europejska, Iran, Japonia, Tajlandia i Stany Zjednoczone, w odpowiedzi na ostrzeżenia o możliwości przenoszenia nowego wariantu – przeciwko Rady Światowej Organizacji Zdrowia.

Pomimo zakazu lotów, rośnie obawa, że ​​wariant ten jest już szeroko rozpowszechniony na całym świecie. Oprócz Wielkiej Brytanii przypadki odnotowano wśród podróżnych w Belgii, Izraelu i Hongkongu. Niemcy powiedziały również, że podejrzewają pozytywny przypadek, a holenderskie władze przetestowały, czy 61 osób, które przyleciały dwoma lotami z RPA z COVID-19, miało wariant Omicron.

Samoloty przybyły do ​​Holandii z Johannesburga i Kapsztadu wkrótce po tym, jak holenderski rząd nałożył zakaz lotów z krajów RPA. 539 podróżnych, którzy uzyskali wynik negatywny, pozwolono wrócić do domu lub kontynuować podróże do innych krajów. Zgodnie z przepisami stanowymi ci, którzy mieszkają w Holandii i mogą wrócić do domu, muszą izolować się przez co najmniej pięć dni.

Tymczasem niemiecki urzędnik powiedział, że istnieje „bardzo duże prawdopodobieństwo”, że wariant Omicron dotarł już do kraju.

Kai Klose, minister zdrowia państwa Hesji, do którego należy również Frankfurt, powiedział w tweecie, że „kilka mutacji typowych dla Omicrona” zostało znalezionych w piątek wieczorem u podróżnika, który wrócił z RPA i był odizolowany w domu. Sekwencjonowanie testu wciąż trwało.

Władze włoskie w południowej Kampanii sprawdzały również, czy osoba, która niedawno wróciła z południowej Afryki i uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa, była zarażona wariantem Omicron.

Globalny urząd ds. zdrowia nazwał nowy wariant omikronem i nazwał go niepokojącym wariantem ze względu na dużą liczbę mutacji i pewne wczesne dowody na to, że ma wyższy stopień infekcji niż inne warianty. Oznacza to, że osoby, które zaraziły się COVID-19 i wyzdrowiały, mogą ponownie zostać zarażone. Mogą minąć tygodnie, zanim dowiemy się, czy obecne szczepionki są mniej skuteczne przeciwko temu.

READ  2 zmarło, gdy zawaliła się trybuna synagogi

Przy tak dużej niepewności co do wariantu Omicron i naukowców, którzy nie sfinalizują swoich odkryć przez kilka tygodni, kraje na całym świecie przyjmują podejście bezpieczeństwa, wiedząc, że poprzednie wybuchy pandemii były częściowo napędzane przez luźne wytyczne.

Prawie dwa lata po rozpoczęciu pandemii, która pochłonęła ponad 5 milionów istnień ludzkich na całym świecie, kraje są w stanie wysokiej gotowości.

Szybkie rozprzestrzenianie się tego wariantu wśród młodych ludzi w RPA zaniepokoiło pracowników służby zdrowia, chociaż nie było bezpośrednich wskazówek, że wariant ten powoduje poważniejsze choroby.

Wiele firm farmaceutycznych, w tym AstraZeneca, Moderna, Novavax i Pfizer, powiedziało, że planuje dostosować swoje szczepionki do pojawienia się Omicron. Pfizer i jego partner BioNTech szacują, że mogą zoptymalizować swoją szczepionkę w około 100 dni.

Profesor Andrew Pollard, dyrektor Oxford Vaccine Group, która opracowała szczepionkę AstraZeneca, był ostrożnym optymistą, że istniejące szczepionki mogą skutecznie zapobiegać poważnym chorobom z wariantem Omicron.

Powiedział, że większość mutacji wydaje się znajdować w regionach podobnych do innych wariantów.

„Przynajmniej ze spekulacyjnego punktu widzenia, mamy pewien optymizm, że szczepionka powinna nadal działać przeciwko nowemu wariantowi na poważne choroby, ale naprawdę musimy poczekać kilka tygodni, aby to się potwierdziło” – powiedział w radiu BBC.

Dodał, że jest „wyjątkowo nieprawdopodobne, aby w zaszczepionej populacji, jaką widzieliśmy w zeszłym roku, doszło do ponownego wybuchu pandemii”.

Niektórzy eksperci twierdzą, że pojawienie się wariantu pokazuje, jak gromadzenie szczepionek w bogatych krajach grozi przedłużeniem pandemii.

Mniej niż 6% ludzi w Afryce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, a miliony pracowników służby zdrowia i wrażliwych populacji nie otrzymały jeszcze ani jednej dawki. Warunki te mogą przyspieszyć rozprzestrzenianie się wirusa i zapewnić mu więcej możliwości przekształcenia się w niebezpieczną odmianę.

„Jednym z kluczowych czynników w pojawieniu się wariantów może być niski wskaźnik szczepień w niektórych częściach świata i ostrzeżenie WHO, że nikt z nas nie jest bezpieczny, dopóki wszyscy nie będziemy bezpieczni i należy na to zwrócić uwagę” – powiedział Peter Openshaw, profesor eksperymentalny. medycyna w Imperial College London.

READ  Sąd w Madrycie podnosi izolację miasta

___

Geir Moulson w Berlinie, Mike Corder w Hadze w Holandii i Colleen Barry w Mediolanie przyczynili się do powstania tego raportu.

___

Śledź relacje AP dotyczące pandemii koronawirusa na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.