Connect with us

technologia

W tym tygodniu w European Tech: Panika SVB rozprzestrzenia się w Europie, Railsr się wyprzeda, nowy fundusz La Famiglia o wartości 250 mln euro i świętowaliśmy #IWD2023

Published

on

W tym tygodniu w European Tech: Panika SVB rozprzestrzenia się w Europie, Railsr się wyprzeda, nowy fundusz La Famiglia o wartości 250 mln euro i świętowaliśmy #IWD2023

W tym tygodniu nasz zespół badawczy prześledził ponad 80 transakcji finansowania technologii o wartości ponad 1,3 miliarda euro i ponad 15 wyjść, transakcji fuzji i przejęć, plotek i powiązanych wiadomości w całej Europie.

Jak zawsze, zestawiamy dla Ciebie wszystkie nasze cotygodniowe oferty na liście, która zostanie wysłana w naszym biuletynie podsumowującym (uwaga: pełna lista jest przeznaczona tylko dla płacących klientów i jest również dostępna w formie poręcznego arkusza kalkulacyjnego do pobrania) .

I nie zapomnij: jesteśmy zajęci przygotowaniami do kolejnego szczytu Tech.eu, to będzie epickie!

Bilety są w sprzedaży.

Nadal na płocie? Sprawdź naszych 45 potwierdzonych prelegentów! i 10 najnowszych dodatków do line-upu!

Przejdźmy do rzeczy z największymi europejskimi wiadomościami technologicznymi z ostatnich kilku dni (zasubskrybuj nasz bezpłatny biuletyn, aby otrzymać to podsumowanie w swojej skrzynce odbiorczej).

—–

>> Niezwykłe i duże rundy finansowania

Londyńska firma fintech skoncentrowana na kredytach konsumenckich Abound zebrała ponad 500 milionów funtów w nowej rundzie finansowania łączącej dług i kapitał własny.

Prysmian Group z siedzibą w Mediolanie, firma, która twierdzi, że jest liderem w dziedzinie systemów kabli energetycznych i telekomunikacyjnych, ogłosiła w poniedziałek, że zabezpieczył pożyczkę w wysokości 120 mln euro przez CDP.

Holograficzna technologia motoryzacyjna utorowała drogę, gdy Envisics ogłasza 50 milionów dolarów w ramach finansowania serii C.

Skeleton Technologies, estoński producent ultrakondensatorów i super baterii, ma zamiar to zrobić otrzymał 51 mln euro rządu federalnego i kraju związkowego Saksonii na budowę drugiego zakładu produkcyjnego w Lipsku.

Aria z siedzibą we Francji, która oferuje wbudowane finansowanie faktur, ma Zebrał 50 milionów euro w rundzie pozyskiwania pożyczek przez M&G Investments.

Effect Photonics, twórca wysoce zintegrowanych rozwiązań optycznych z siedzibą w Eindhoven w Holandii, zebrał kolejne 40 milionów dolarów w finansowaniu.

Francuski dostawca raportów wydatków, paragonów i kilometrów do oprogramowania księgowego i refundacyjnego N2F zebrał 24 miliony euro w rundzie inwestycji rozwojowych finansowanych przez PSG Equity.

READ  Tim Cook ujawnia, że ​​iPhone'y używają czujników aparatu Sony

Francuski startup Iktos zebrał 15,5 miliona euro w ramach serii A, aby przyspieszyć wdrożenie swojej platformy do odkrywania leków.

MentorShow z siedzibą w Paryżu pozyskał nowy kapitał w wysokości 15 milionów euro, aby skonsolidować swój produkt, jednocześnie dywersyfikując swoją ofertę i wzmacniając międzynarodowe plany dostaw.

—–

>> Godne uwagi przejęcia, fuzje, IPO i transakcje SPAC

Pierwszy włoski jednorożec, Scalapay, dostawca opcji kup teraz, zapłać później, nabył włoską instytucję płatniczą Cable IP, która działa na rynku od prawie 40 lat.

Railsr, brytyjska firma fintech borykająca się z szeregiem problemów i znajdująca się na krawędzi upadku sprzedany konsorcjum inwestorów. Umowa zamyka kilka miesięcy niepewności co do rozwoju brytyjskiego fintechu, który był nawiedzany przez wycenę 1 miliarda funtów zaledwie rok temu.

Londyński fintech Weavr potwierdził przejęcie otwartej platformy bankowej B2B Comma Payments, co według Weavr jest wyjątkową transakcją w świecie wbudowanych finansów.

Od tego czasu australijski ColCap wszedł na brytyjski rynek kredytów hipotecznych Nabycie większościowego pakietu 80 proc w wypożyczalni cyfrowej Molo.

Europejski startup HRTech, Coverflex, ogłosił pełne przejęcie włoskiego dostawcy posiłków EatsReady.

Regulacyjna firma technologiczna Kaizen Reporting ma nabył pakiet większościowy w London Reporting House, nowej usłudze dostarczającej wgląd w rynek repo.

—–

>> Ciekawe posunięcia inwestorów

La Famiglia, fundusz VC z siedzibą w Berlinie, ma Zebrał 250 milionów euro dla połączonego trzeciego funduszu zalążkowego (który wynosi 165 mln euro) i pierwszego współinwestycyjnego funduszu wzrostu (90 mln euro).

Firma venture capital Matterwave ma zebrał fundusz w wysokości 79 milionów dolarów jest skierowany do europejskich projektów zrównoważonego rozwoju.

Po zebraniu ponad dwóch trzecich docelowego funduszu o wartości 70 milionów euro, sztokholmskie Node Ventures oficjalnie uruchomiło w tym tygodniu swój niezależny od branży fundusz.

Poinformowała o tym firma inwestycyjna z siedzibą w Londynie uruchomienie funduszu o wartości 10 milionów dolarów z naciskiem na start-upy DeFi, GameFi i AI w Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Europie i Stanach Zjednoczonych.

READ  Nintendo jest świadome błędu w grze RPG Super Mario Paratroopa, który uniemożliwia postęp

UBS następny zainwestowany w funduszu inkubacyjnym fintech firmy Tenity

—–

>> W innych (ważnych) wiadomościach

Po spadku o 60% Silicon Valley Bank został zawieszony, ponieważ firma szuka kupca.

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak oraz minister nauki, innowacji i technologii Michelle Donelan rozpoczęli nową inicjatywę, która zainwestuje ponad 370 mln funtów w poprawę infrastruktury, inwestycji i umiejętności dla rozwijających się brytyjskich firm technologicznych z „przełomowymi” technologiami, w tym kwantowymi, superkomputerami i sztuczną inteligencją, które są wyraźnie wymienione w oświadczeniu rządu.

Unia Europejska poprosiła o to Elona Muska Zatrudnij więcej ludzkich moderatorów i weryfikatorów faktów Przeglądając posty na Twitterze, Financial Times poinformował w poniedziałek, powołując się na cztery osoby zaznajomione z rozmowami między Muskiem, dyrektorami Twittera i organami regulacyjnymi w Brukseli.

WhatsApp się zgodził być bardziej przejrzystym o zmianach w swojej polityce prywatności wprowadzonych w 2021 r., poinformowała Komisja Europejska w poniedziałek po skargach grup konsumenckich z całej Europy.

Top managerowie N26 oskarżyli współzałożycieli jednego z najwyżej ocenianych fintechów w Europie Promowanie „kultury strachu” groziło to wysłaniem grupy w „spiralę spadkową”.

Grover wkrótce będzie miał nowego dyrektora finansowego w postaci Michaela Andersena, byłego dyrektora generalnego Lilium, który z powodzeniem doprowadził firmę do debiutu giełdowego za pośrednictwem SPAC.

—–

>> Zalecenia dotyczące czytania i słuchania

Europejskie startupy technologiczne – daleko od równości płac

Tech.eu spotkało się z założycielem i dyrektorem generalnym FinalRentals, Ammarem Akhtarem, aby omówić, w jaki sposób brytyjski Departament ds. Globalny Program dla Przedsiębiorców (GEP).

Powiązane: TikTok stoi w obliczu zakazów, blokad i sond w całej Europie

Większy udział brytyjskich założycielek branży technologicznej – wzrost kapitału o 24% w 2022 r. w porównaniu z 2021 r.

Czy inwestycje w startupy proptech mogą zwiększyć podaż mieszkań i osiągnąć cele redukcji emisji CO2?

Nie obwiniaj tylko regulatora Nieudane amerykańskie sny Londynu

Poznaj aspirujące założycielki, które budują Metaverse

READ  Plotka: Insider mówi, że N64 przejdzie online, wierząc, że wprowadzi „wyższy poziom subskrypcji”

Rozmowa z Dealmakerem GEP, Martinem Ringiem: Pomaganie założycielom z całego świata w rozwijaniu ich firm technologicznych w Wielkiej Brytanii i poza nią

Przełamywanie stereotypów i rozwijanie przyszłych talentów kobiecych: porady kobiety, dyrektora ds. dochodów w dziale technicznym

ESG Fintech ewoluuje poza modne hasło branżowe, a rzeczywiste, namacalne wyniki zaczynają przynosić owoce. Londyńska spółka Royal Park Partners przejęła subbranżę, pomagając firmom w zarządzaniu ich celami ESG zgodnie z celami finansowymi.

Cowboy wprowadza AdaptivePower do swoich e-rowerów i pokazuje, dlaczego budowanie społeczności ma kluczowe znaczenie dla sprzedaży D2C

—–

>> Z myślą o europejskich startupach technologicznych

Organizacja Unitary z siedzibą w Londynie zebrała nowe fundusze w wysokości 8 milionów dolarów. Kontynuując działania Checkstep i Bodyguard, startup wykorzystuje kontekstową sztuczną inteligencję do automatyzacji moderacji treści i trzymania złych aktorów na dystans.

Niemiecka firma zajmująca się bezpieczeństwem w chmurze, Edgeless Systems, planuje zrewolucjonizować branżę bezpieczeństwa w chmurze publicznej, zwiększając kapitał zalążkowy o 5 milionów dolarów.

Berlińska firma trawa zebrała 2,4 miliona euro w rundzie wstępnej, aby wesprzeć start-up w dalszym rozwoju oprogramowania do zakupu energii opartego na sztucznej inteligencji.

Quantum wciąż się rozkręca, ponieważ QuantWare z Holandii zarabia 6 milionów euro.

Zen Yachts z Barcelony zamknął rundę Serii A o wartości 5,5 miliona euro, finansowaną wyłącznie przez Ocean Zero, specjalistyczny fundusz zajmujący się dekarbonizacją transportu oceanicznego, rzecznego i morskiego.

Firma Roofit.Solar z siedzibą w Tallinie zebrała 6,45 miliona euro w rundzie finansowania, która otrzymała dalsze wsparcie od BayWa re Energy Ventures i EdgeCap Partners.

Coding Giants, skalowalna edtech, ogłosiła rundę finansowania w wysokości 3,5 miliona euro od inwestorów z Europy Środkowo-Wschodniej, PortfoLion i Nunatak Capital.

Londyński startup ViridiCO2 ogłosił rundę finansowania zalążkowego w wysokości 3 milionów funtów. Uniwersytecki spin-off opracował technologię, która przekształca odpadowy dwutlenek węgla w wysokowartościowe produkty chemiczne.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *