Connect with us

technologia

W Singapurze rośnie zainteresowanie polską sceną technologiczną

Published

on

W Singapurze rośnie zainteresowanie polską sceną technologiczną

Artykuł

W Singapurze rośnie zainteresowanie polską sceną technologiczną

AngelHack Global Hackathon Series po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Wynika to między innymi ze współpracy singapurskiego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z Tribe Accelerator, który skupił się na Warszawie. Tym samym stolica Polski przyłączyła się do cyklicznej inicjatywy organizowanej w centrach innowacji na całym świecie, w której zespoły programistów rywalizują o rozwiązanie konkretnego problemu technologicznego.

Globalny konkurs, który skupia najlepszych programistów, projektantów, przedsiębiorców i entuzjastów technologii z całego świata, aby przekraczać granice innowacyjności, po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Dzięki warszawskiej edycji Global Hackathon Series deweloperzy z całego kraju mogą wziąć udział w podnoszącym na duchu 24-godzinnym hackathonie, w którym innowacja nie zna granic, a możliwości są nieograniczone.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji o włączeniu Polski do Global Hackathon Series. Tym bardziej, że Warszawa jest w tym roku jedyną europejską lokalizacją. Z perspektywy naszego singapurskiego biura jest to wyraźny sygnał rosnącego zainteresowania polską sceną technologiczną i tą częścią Europy. Dla przedsiębiorców z Polski udział w hackatonie będzie okazją do zaprezentowania się przed międzynarodową publicznością, a przede wszystkim cennym doświadczeniem.

– komentuje Magdalena Smolak, dyrektor Biura Handlu Zagranicznego PAIH w Singapurze.

Jednak hackaton to nie wszystko, uczestnicy mogą także wziąć udział w sesjach keynote i interaktywnych warsztatach. Wydarzenie daje także możliwość nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń z innymi innowatorami i poszerzenia horyzontów z mentorami z branży. Zwycięska drużyna z Warszawy będzie miała także szansę zmierzyć się na arenie międzynarodowej i wziąć udział w wielkim finale Global Hackathon Series, który odbędzie się jeszcze w tym roku w Singapurze. Na zwycięzcę całego konkursu, w którym według przewidywań organizatorów weźmie udział ponad 5 tysięcy programistów, czeka aż 180 000 dolarów.

READ  Sonda: Czy zamówiłeś nowe słuchawki Apple AirPods Max za 549 USD?

Warsaw Hackathon rozpoczyna się 15 czerwca 2024 roku w kampusie Google w Warszawie. Patronem wydarzenia jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Więcej informacji i rejestracja »

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu

paih_eng

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)


Kruczej 50,

00-025 Warszawa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *