Connect with us

Najważniejsze wiadomości

W Polsce otwiera się najgłębszy basen świata

Published

on

(CNN) – Nurkowie mogą nurkować na zupełnie nowych głębokościach bez wchodzenia do oceanu dzięki otwarciu wartego miliony dolarów obiektu w Polsce.

O głębokości ponad 45 metrów Deepspot Uważa się, że jest to najgłębszy basen na świecie, zawierający 8000 stóp sześciennych wody – ponad 20 razy więcej niż 25-metrowy basen.

Przeznaczony jako ośrodek szkoleniowy i treningowy dla nurków na wszystkich poziomach, jego przywrócenie do życia kosztowało około 10,6 miliona dolarów, a jego budowa zajęła ponad dwa lata.

Imponująca konstrukcja jest ozdobiona symulowaną „niebieską dziurą”, która dociera do jej najgłębszego punktu, a nawet zawiera mały wrak statku, a także stworzone przez człowieka podwodne jaskinie i ruiny Majów dla nurków do zbadania.

Raj dla nurków

Nurkowie kąpią się w najgłębszym basenie świata, który został otwarty w Polsce w zeszłym miesiącu.

Dzięki uprzejmości Deepspot

“Nie ma tu wspaniałych ryb ani raf koralowych, więc nie jest to substytut morza. Ale to zdecydowanie dobre miejsce do nauki i treningu bezpiecznego nurkowania na wodach otwartych” – powiedział polski instruktor Przemysław Kacprzak powiedział AFP przy uruchomieniu Deepspot w Mszczonowie, niespełna 30 mil od Warszawy.

„I to jest fajne! To jak przedszkole dla nurków!”

Jest też podwodny tunel dla widzów, a od 14 grudnia do dyspozycji będzie kilka pokoi hotelowych z widokiem na głębokość pięciu metrów.

Deepspot i tak mógł się otworzyć Surowe zasady Covid-19 w Polsceponieważ jest to ośrodek szkoleniowy oferujący kursy zamiast standardowego basenu.

Chociaż jest on skierowany przede wszystkim do nurków, dyrektor Michał Braszczyński powiedział AFP, że obiekt może być również używany jako ośrodek szkoleniowy dla strażaków i sił zbrojnych.

Pejzaż morski

Właścicielem jest również pasjonat nurkowania Braszczyński FlySpot, popularny symulator skoków spadochronowych w warszawskim powiecie zachodnim.
Do niedawna, Głęboka radość Y-40W hotelu Millepini niedaleko Wenecji Włochy były znane jako najgłębszy basen na świecie ze względu na głębokość 42 metrów.

Deepspot zdobył tytuł, choć niezbyt długo.

Głębokość 50 metrów Niebieska otchłańFirma, która jest obecnie budowana w Colchester w Anglii, otrzyma tę nagrodę zaraz po uruchomieniu.

Najnowocześniejszy obiekt zaprojektowany przez architekta Robina Partingtona miał zostać otwarty w tym roku, ale został przełożony na koniec 2022 / początek 2023 z powodu pandemii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *