Connect with us

Świat

Trump podpisuje środki na rzecz ogromnego finansowania rządowego, ulgę w sprawie COVID

Published

on

WEST PALM BEACH, Floryda (AP) – Prezydent Donald Trump podpisał pakiet pomocy w przypadku pandemii o wartości 900 miliardów dolarów, który zapewni firmom i osobom prywatnym pieniądze, za którymi tęskniły. Uniemożliwia również zamknięcie rządu.

Trump ogłosił podpisanie oświadczenia w niedzielny wieczór.

Ogromny projekt obejmuje 1,4 biliona dolarów finansowania agencji rządowych do września i obejmuje inne priorytety na koniec sesji, takie jak wydawanie pieniędzy na brak systemów tranzytu pieniędzy i zwiększanie korzyści dla znaczków spożywczych.

Demokraci obiecują dalszą pomoc, gdy prezydent elekt Joe Biden obejmie urząd, ale Republikanie sygnalizują, że powinniśmy poczekać i zobaczyć.

To jest przełomowa aktualizacja wiadomości. Wcześniejsza historia AP znajduje się poniżej.

Los ulgi i wydatków na COVID-19 na koniec roku pozostawał w niedzielę wątpliwy, ponieważ miliony straciły zasiłki dla bezrobotnych, rząd zmierzał do zawieszenia pracy w związku z pandemią, a prawodawcy wezwali prezydenta Donalda Trumpa do działania.

Trump oślepił członków obu partii i wypaczył miesiące negocjacji w zeszłym tygodniu, wzywając do zmiany pakietu – który przeszedł już szerokim marginesem przez Izbę i Senat i przypuszczalnie ma poparcie Trumpa – w celu uwzględnienia większej kontroli pomocy i zmniejszenia wydatków.

Jeśli będzie kontynuował swój sprzeciw, rządowi federalnemu skończą się pieniądze we wtorek o 12:01, podczas gdy on spędza wakacje na Florydzie grając w golfa.

W niedzielny wieczór Trump zaoferował niejasną aktualizację, tweetując: „Dobre wieści na temat Covid Relief Bill. Śledź informacje! „Biały Dom nie odpowiedział na pytania, co miał na myśli.

W obliczu narastających trudności gospodarczych i rozprzestrzeniania się chorób prawodawcy w niedzielę wezwali Trumpa do natychmiastowego podpisania ustawy i udzielenia Kongresowi mandatu przy dodatkowej pomocy. Oprócz zasiłków dla bezrobotnych i świadczeń rodzinnych, w grę wchodzą fundusze przeznaczone na dystrybucję szczepionek, biznes, wygłodniałe systemy transportu publicznego i nie tylko. W grę wchodzi również ochrona przed eksmisjami.

READ  Arabia Saudyjska kończy feud z Katarem w porozumieniu, w którym pośredniczył Kushner

„To, co robi prezydent w tej chwili, jest niezwykle okrutne” – powiedział senator Bernie Sanders, I-Vt. „Tak wielu ludzi cierpi. … To naprawdę szalone, a ten prezydent musi wreszcie … zrobić to, co należy dla Amerykanów i przestać martwić się o swoje ego. „

Republikański senator z Pensylwanii, Pat Toomey, powiedział, że rozumie, iż Trump „chce, aby mu przypominano, że prowadzi kampanię na rzecz dużych czeków, ale istnieje ryzyko, że zostanie zapamiętany z powodu chaosu, nieszczęścia i nieobliczalnego zachowania, jeśli to zrobi”. przeciek ”.

Toomey dodał: „Myślę, że najlepsze, co mogę zrobić, to podpisać to, a następnie stanąć w obronie późniejszych praw”.

Ten sam punkt powtórzył gubernator Maryland Larry Hogan, republikanin, który skrytykował pandemiczną reakcję Trumpa i jego wysiłki zmierzające do odwrócenia wyników wyborów. „Po prostu zrezygnowałem ze zgadywania, co robić dalej” – powiedział.

Republikański poseł z Illinois, Adam Kinzinger, powiedział, że stawka jest zbyt wysoka, by Trump „zagrał w tę starą grę Switcheroo”.

– Nie rozumiem – powiedział. „Nie rozumiem, co się dzieje, dlaczego, chyba że chodzi tylko o wywołanie chaosu, pokazanie władzy i zdenerwowanie, ponieważ straciłeś wybór”.

Trump, który spędził większość niedzieli na swoim polu golfowym w West Palm Beach, nie dał żadnego znaku, że chce podpisać ustawę, ponieważ wściekle spędza ostatnie dni swojej prezydentury. W rzeczywistości wydaje się, że jego niezadowolenie z przepisów wzrosło tylko w ciągu ostatnich kilku dni, kiedy skrytykował je zarówno prywatnie członkom klubu, jak i publicznie na Twitterze.

Kilka dni temu Demokraci zapowiedzieli, że wezmą w poniedziałek ustawodawców Izby Reprezentantów z powrotem do Waszyngtonu, aby głosowali nad propozycją Trumpa wysłania czeków na pomoc w wysokości 2000 dolarów zamiast 600 dolarów zatwierdzonych przez kongres. Ale pomysł prawdopodobnie zginie w Senacie kontrolowanym przez Republikanów, tak jak to się stało wśród Republikanów w domu podczas rzadkiej sesji wigilijnej. Demokraci rozważali również w poniedziałek głosowanie tymczasowe, aby utrzymać rząd do czasu inauguracji prezydenta elekta Joe Bidena 20 stycznia.

READ  Infolinie „dzwonią”: chińska strategia wobec kryzysu militarnego musi zostać ponownie przemyślana, mówi szef Biden Asia | Chiny

Waszyngton wahał się, odkąd Trump zawarł umowę bez ostrzeżenia, po uzyskaniu pełnej aprobaty w obu izbach Kongresu i po tym, jak Biały Dom zapewnił republikańskich przywódców, że Trump go poprze.

Zamiast tego zaatakował prawny plan zapewnienia większości Amerykanów czeków na pomoc w wysokości 600 USD na COVID-19 – twierdził, że powinno to wynosić 2000 USD – i zakwestionował wydatki włączył 1,4 biliona dolarów do załączonego rachunku, aby rząd federalny działał do września.

I już jego sprzeciw miał konsekwencje, gdy w sobotę wygasły dwa federalne programy pomocy dla bezrobotnych.

Lauren Bauer z Brookings Institution obliczyła, że ​​co najmniej 11 milionów ludzi natychmiast straci swoją pomoc, ponieważ Trump nie podpisał ustawy. Miliony więcej uszczupliłoby inne zasiłki dla bezrobotnych w ciągu kilku tygodni.

To, w jaki sposób i kiedy wygaśnięcie dotknie ludzi, zależy od stanu, w jakim mieszkają, programu, na którym polegają, i kiedy starali się o świadczenia.

W niektórych stanach osoby z regularnym ubezpieczeniem na wypadek bezrobocia nadal otrzymują świadczenia w ramach programu, który rozszerza zasiłki, gdy stopa bezrobocia przekroczy pewien próg, powiedział Andrew Stettner, ekspert ds. Ubezpieczeń na wypadek bezrobocia i starszy członek think tanku Century Foundation.

Jednak około 9,5 miliona osób skorzystało z programu pomocy dla bezrobotnych w przypadku pandemii, który wygasł w sobotę. Program ten zapewniał ubezpieczenie od bezrobocia freelancerom, pracownikom koncertowym i innym osobom, które normalnie nie kwalifikują się. Po otrzymaniu ostatecznej kontroli odbiorcy ci nie mogą ubiegać się o dalszą pomoc – powiedział Stettner.

Palce wskazywały na urzędników administracyjnych, w tym na sekretarza skarbu Stevena Mnuchina, gdy ustawodawcy próbowali zrozumieć, czy nie zostali wprowadzeni w błąd co do stanowiska Trumpa.

„Teraz, aby dać się złapać po tym, jak osoba prezydenta negocjuje coś, czego prezydent nie chce, to po prostu – to zaskakujące” – powiedział Kinzinger. „Ale musimy znaleźć wyjście”.

READ  Nie wstydzisz się ich? Po latach Onet Jarosław Kaczyński zgadza się! „W Göteborgu walczące gangi przejmują rolę policji”

Kinzinger wystąpił w programie CNN „State of the Union”, a Hogan i Sanders w programie „This Week” stacji ABC.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.