Connect with us

Nauka

Volkswagen wspiera program MAB UNESCO na rzecz Rezerwatów Biosfery

Published

on

Współpraca z Programem UNESCO Człowiek i Biosfera (MAB) obejmuje projekty związane z ochroną przyrody, zrównoważonym rozwojem i ochroną klimatu w europejskich rezerwatach biosfery. Z darowizny Grupy Volkswagena skorzystają Rezerwaty Biosfery Schaalsee w Niemczech, Puszcza Kampinoska w Polsce oraz Bardenas Reales, La Rioja i Ordesa Viñamala w Hiszpanii. Wybrane projekty będą koncentrować się na zrównoważonej mobilności, edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, ochronie bioróżnorodności i poprawie lokalnego zaopatrzenia w wodę.

Porozumienie zostało pomyślnie osiągnięte dzięki wsparciu Niemieckiego Komitetu ds. UNESCO.

Tłem dla darowizn jest umowa pomiędzy Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) a Volkswagen AG w ramach walki z kryzysem diesla. EBI udzielił Volkswagenowi w 2009 roku kredytu promocyjnego, który został w całości spłacony w lutym 2014 roku. Obejmował on m.in. środki na rozwój silników wysokoprężnych. W umowie z grudnia 2018 r. Volkswagen AG dobrowolnie zgodził się z EBI wydać łącznie 10 mln euro na projekty środowiskowe w ramach zobowiązania do zrównoważonego rozwoju, z czego 10 mln euro trafi do rezerwatów biosfery.

Z okazji 50-lecia programu UNESCO MAB zacieśnia się współpracę z sektorem prywatnym. Volkswagen współpracuje teraz z firmami takimi jak Abertis i LVMH, aby współpracować z Programem w szeregu zrównoważonych projektów na całym świecie.

READ  Gdybym był Dylanem Groenewegenem, trudno byłoby wrócić do stada - mówi Caleb Ewan
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *