Connect with us

Nauka

Virginia Tech zatrudnia Klaudię Nazieblo jako nową asystentkę trenera

Published

on

Dodano Virginia Tech Klaudia Nazibło do kadry trenerskiej pływania i nurkowania na sezon 2022-2023. Wypełnia przestrzeń zajmowaną wcześniej przez Jacy Dyerktóry w zeszłym tygodniu został ogłoszony nowym głównym trenerem Wydziału I Fairfield University.

Pochodząca z Polski Nazieblo pływała kolegialnie dla Hokies w latach 2014-2018. Podczas swojej kariery w college’u zdobyła siedem nagród All-America oraz wyróżnienie First Team w 2016 roku, kiedy zajęła 7. miejsce w locie 200. Łącznie Osiem ogólnoamerykańskich wyróżnień to jeden mniej niż szkolny rekord dziewięciu, który jest wspólnie posiadany przez Jessicę Botzum i Kayleę Arnett.

Ustanowiła wiele rekordów programowych w swoim czasie na VT i pozostaje rekordzistką szkolną w locie na 200 jardów indywidualnie, a także w wielu przekaźnikach.

Nazieblo ukończył sezon, zanim obecny trener Sergio Lopez przejął program, chociaż kontynuowała treningi w Virginia Tech jako absolwentka przez całą kadencję Lopeza. Chociaż nie osiągnęła swoich osobistych rekordów długodystansowych podczas treningu z Lopezem, zbliżyła się do 2:11,67 w czerwcu 2021 roku, zaledwie trzy dziesiąte od najszybszego pływania na Mistrzostwach Świata 2017 (gdzie zajęła 22. miejsce).

Jedyne wcześniejsze doświadczenie trenerskie Nazieblo miało miejsce w zeszłym sezonie, kiedy służyła jako asystentka wolontariusza.

„Bardzo się cieszę, że Klaudia dołączy do nas jako asystent trenera naszego zespołu pływackiego i nurkowego w Virginia Tech. Miałem zaszczyt trenować ją przez ostatnie cztery lata jako zawodowy sportowiec, a także pracować razem z nią, ponieważ w zeszłym sezonie była trenerem wolontariuszem dla naszego zespołu” – powiedział Lopez Miro.

„Pasja Klaudii do Virginia Tech i bycia Hokie jest niezrównana, ponieważ spędziła ostatnie osiem lat, czy to jako studentka-sportowiec, czy zawodowa pływaczka, reprezentując Hokie Nation na najwyższym poziomie. Wasze niesamowite doświadczenie i chęć kontynuowania nauki, aby być doskonałymi, poprawią tylko nasz zespół pływacki i nurkowy, aby dalej iść do przodu, aby być na szczycie konferencji i na poziomie krajowym. Przyszłość jest jasna.”

READ  Putin jest „absolutnym idiotą”, który złamał kontrakt gazowy, aby wyrządzić „długoterminową szkodę” Rosji | Nauka | Aktualności

Na arenie międzynarodowej Nazieblo zajęła 5. miejsce na Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich 2017. Reprezentowała także Polskę na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Nazieblo jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych ze specjalizacją Przywództwo i Komunikacja Biznesowa.

„Virginia Tech dała mi możliwość rozwoju i rozwoju jako sportowca i jako osoba indywidualna. To dla mnie niesamowity zaszczyt być częścią tego zespołu w Virginia Tech i będę starał się urzeczywistniać nasze motto Ut Prosim (tłumaczenie: May I Serve), aby służyć nowemu pokoleniu Hokies” – powiedział Nazieblo.

Ostatnio Nazieblo reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Pływaniu 2021 (przełożone spotkanie 2020), gdzie jego najlepszym finiszem było 13. miejsce w półfinale 200 fly.

Reprezentowała DC Trident podczas sezonu 2021 International Swimming League, rywalizując we wszystkich pięciu meczach sezonu regularnego i wszystkich trzech meczach play-off. Ukończyła rok z remisem na 149. miejscu w klasyfikacji MVP w całej lidze i 19. w drużynie Trident z nieco ponad 10 punktami na mecz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.