Connect with us

Nauka

Virgin Orbit wysyła satelity na wystrzeloną w powietrze orbitę rakiety

Published

on

Po osiągnięciu punktu zrzutu około godzinę po starcie, rakieta LauncherOne firmy oddzieliła się od samolotu i uniosła na orbitę okołoziemską siedem małych satelitów z trzech różnych krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Polski i Holandii. Rocket Launch to pierwsza część misji Virgin Orbit „Tubular Bells”, której nazwa pochodzi od pierwszego utworu na tytułowym albumie Mike’a Oldfielda z 1973 roku – pierwszego albumu Richarda Bransona wydanego przez Virgin Records.

„Tubular Bells: Part One” to także pierwsza misja od czasu udanego startu demonstracji orbitalnej firmy w styczniu. Z siedmiu satelitów cztery należą do programu testów kosmicznych Departamentu Obrony USA, dwa do polskiej firmy SatRevolution i jeden do Królewskich Holenderskich Sił Powietrznych.

Zamiast tradycyjnej wyrzutni system Virgin Orbit wykorzystuje zmodyfikowany samolot Boeing 747-400 do wystrzelenia rakiety pod skrzydło swojego samolotu, zgodnie z jego stroną internetową. Następnie uruchamiane są silniki i rakiety wchodzą na orbitę. Wilson Wong jest reporterem najświeższych wiadomości dla NBC News.

– Michael Sheetz (@thesheetztweetz) 30 czerwca 2021 Pierwszy stopień LauncherOne, duży spód rakiety, oddziela się, gdy krzywizna Ziemi pojawia się w polu widzenia, a rakieta kontynuuje podróż w kierunku orbity. pic.twitter.com/hRYqKMPmsS

Wiadomości podkreślają przestrzeń

  • Tytuł: Virgin Orbit wysyła satelity na wystrzeloną w powietrzu orbitę rakietową
  • Sprawdź wszystkie wiadomości i artykuły z aktualizacji informacji o kosmosie.

Uwaga: Jeśli chcesz zaktualizować / edytować / usunąć tę wiadomość lub artykuł, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej.

READ  Październikowe niebo przynosi księżyc w pełni i rzadki księżyc w Halloween
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *