Connect with us

Zabawa

Car Look Boards Dokument o Holokauście Steve’a McQueena (na wyłączność) | Aktualności

Published

on

Austriacki specjalista ds. dystrybucji filmów dokumentalnych Autolook ma prawa na całym świecie do: Trzy minuty – przedłużenie, nowy dokument czołowej holenderskiej reżyserki, producentki, reżyserki i krytyki kulturalnej Bianki Stierter.

Trzy minuty – przedłużenie opiera się na domowym wideo, które David Kurtz nakręcił kamerą 16 mm w żydowskim mieście w Polsce w 1938 roku i zadaje pytanie: Czy trzyminutowy film może trwać dłużej niż godzinę? Stierter bada te trzy minuty filmu, aby rozwikłać historie ukryte w celuloidzie, opowiadane przez aktorkę Helenę Bonham Carter. Współproducentem jest Steve McQueen, którego autorami są m.in. Mała siekiera, wstyd, 12 lat niewolnika.

Film został wyprodukowany przez Floor Onrust z holenderskiego zespołu Family Affair Films i jest pierwszym dokumentem zespołu. To koprodukcja z McQueen’s Lammas Park. Został on zapożyczony z książki Glenna Kurtza „Trzy minuty w Polsce. Odkrywanie zaginionego świata w filmie rodzinnym z 1938 roku”, w którym śledzi swoją czteroletnią podróż w celu zidentyfikowania ludzi na zdjęciach swojego dziadka.

Trzy minuty – przedłużenie zaskoczeni i zachwyceni wszyscy w naszym zespole ”- powiedziała Salma Abdalla, dyrektor generalny Autolook. „Bianca Stierter bada trzy minuty i zamienia je w emocjonalnie ekscytujące i pełne napięcia doświadczenie oglądania”.

READ  Jaki jest piąty sezon serialu Netflix „Bell Call Saul”?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *