Villarreal vs Manchester United, wynik, Cristiano Ronaldo, bramka Jadona Sancho, reakcja, bramka Roberta Lewandowskiego

Genialny gol Cristiano Ronaldo pomógł Manchesterowi United rozpocząć życie po zwycięstwie Ole Gunnara Solskjaera 2-0 nad Villarreal i zapewnił sobie miejsce w 16. rundzie Ligi Mistrzów.

Świetny zawodnik Ronaldo został następnie ukoronowany pierwszym golem Jadona Sancho dla United na Ceramice, gdzie dozorca Michael Carrick rzucił Bruno Fernandesa na ławkę.

Fernandes był na boisku dla obu bramek United po zmianie w 66. minucie, ale to Ronaldo ponownie zrobił różnicę.

W wymuszonych zmianach United musiało obejść się bez Paula Pogby, Raphaela Varane’a, Masona Greenwooda, Edinsona Cavaniego i Luke’a Shawa.

Oglądaj co tydzień najlepszych piłkarzy na świecie dzięki beIN SPORTS na Kayo. Relacje NA ŻYWO z LaLiga, Bundesligi, Ligue 1, Serie A, Carabao Cup, EFL i SPFL. Nowy w Kayo? Rozpocznij darmowy okres próbny >

Czerwone Diabły pokonują Villarreal 2:0 w UCL | 00:52

Jeśli chodzi o przypadkowe zmiany, Carrick zaczął grać Donny’ego van de Beeka i Anthony’ego Martiala, podczas gdy Fernandes i Marcus Rashford upadli na ławkę.

Fernandes, który podpisał kontrakt z United za 47 milionów funtów (87 milionów dolarów), był podporą Solskjaera i miał w tym sezonie większe szanse niż jakikolwiek inny gracz w Lidze Mistrzów.

To był znak, że nikt nie będzie pewien, czy wyniki na Old Trafford będą nadal rosły, ale dwa gole zapewniły, że tak się nie stanie, przynajmniej w środę rano.

Pierwszy przyszedł w 78. minucie, kiedy Ronaldo rzucił się na błąd Villarreal, by strzelić gola, a młody Sancho przypieczętował zwycięstwo w 90. minucie.

Fred rozpoczął grę, a Ronaldo przeforsował ją dla Rashforda, który był powiązany z Fernandesem.

Villarreal daje Ronaldo gola! | 00:51

Uwolniony z ławki, była to dokładnie odpowiedź, której szukał Carrick z duetu, a Fernandes dodał do swojego rekordu asystenta, ustawiając Sancho, który posłał piłkę w górny róg.

READ  Ups: Nicholson i Brookfield pokonali Boardmana w wygranej 3:0; Ciesz się rytmem przed cyklem | Wiadomości, sport, praca

Sancho, który podpisał z United kontrakt na 73 mln funtów (135 mln AUD), miał ograniczony czas gry pod Solskjaerem i na początku miał trudności z osiągnięciem swojej wysokiej ceny.

Młody człowiek rozpoczął mecz w środę i zakończył mecz 55 trafieniami, czterema udanymi odbiciami i 93-procentową dokładnością podań obok tej późnej bramki.

Czerwone Diabły mają nadzieję, że wynik i jego pierwsza bramka w barwach United tylko wzmocnią pewność siebie Sancho w przyszłych meczach.

Zwycięstwo zapewniło United miejsce w rundzie pucharowej Ligi Mistrzów na jeden mecz przed końcem.

Carrick był tylko tymczasowo pociągnięty do odpowiedzialności po tym, jak klub przedstawił w niedzielę swój plan wykorzystania tymczasowego trenera przed ustaleniem ustalonej daty przyszłego lata.

Wielu kandydatów zostało powiązanych, a były trener Barcelony Ernesto Valverde to ostatnie nazwisko, które pojawi się we wtorek.

Lewa zdobywa punkty ROWER na śniegu | 00:52

DYNAMO KIJÓW 1-2 BAYERN MONACHIUM

Robert Lewandowski strzelił świetnego rzutu z góry na śniegu w wygranym 2:1 meczu Bayernu Monachium z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów, mimo że pięciu z ich graczy było na kwarantannie.

Lewandowski wyprowadził Bayern na prowadzenie w dziewiątym z rzędu meczu Ligi Mistrzów, wykonując świetnie wymierzony rzut.

Po tym, jak Bayern dotarł do 1/8 finału jako zwycięzca grupy E, Kingsley Coman podwoił prowadzenie gości, zanim Denys Garmash strzelił pierwszego gola gospodarzy w sezonie.

Bayern miał Joshua Kimmicha, Serge’a Gnabry’ego, Jamala Musiala, Erica Maxima Choupo-Motinga i Michaela Cuisance’a jako przypadki kontaktu z Covid-19 w kwarantannie.

Obfite opady śniegu i temperatura poniżej zera w Kijowie nie powstrzymały Lewandowskiego przed strzeleniem jednego z najlepszych goli w karierze.

Świętuje Robert Lewandowski z FC Bayern Monachium. (Zdjęcie: GENYA SAVILOV / AFP)Źródło: AFP

Piłka wystrzeliła w górę po uderzeniu w but ukraińskiego obrońcy Illyi Zabarnyi w 14. minucie, a Lewandowski najszybciej odpowiedział niepowstrzymanym wykonaniem akrobatycznym.

READ  Czech chce walczyć w grupie przegranych w serii | Wiadomości, sport, praca

Polski napastnik, który jest jednym z faworytów do zdobycia Złotej Piłki w przyszły poniedziałek, strzelił 82. gola w Lidze Mistrzów w 101 meczach.

Tuż przed przerwą Coman podwoił prowadzenie Bayernu w pierwszej połowie ostrym strzałem z ostrego kąta.

Kijów wywierał presję przegrywając 2:0 w drugiej połowie i został nagrodzony, gdy zaatakowali z lewej strony, zanim Garmash strzelił gola pocieszenia za obrońcami 20 minut przed końcem.

CHELSEA 4-0 JUVENTUS

Chelsea zapewniła sobie miejsce w Lidze Mistrzów w 1/8 finału, kiedy kontrowersyjny gol Trevoha Chalobaha dał obrońcom tytułu mistrzowskiego kurs na zdecydowane zwycięstwo 4:0 nad Juventusem we wtorek.

Drużyna Thomasa Tuchela objęła prowadzenie, gdy piłka ręczna Antonio Rüdigera nie ukarała w przedbiegu do pierwszej połowy Chalobah na Stamford Bridge.

Juventus nigdy nie otrząsnął się po tym ciosie, gdy Reece James, Callum Hudson-Odoi i Timo Werner spotkali się po połowie, aby umieścić Chelsea na szczycie grupy H.

Chelsea wyprzedza Juventus różnicą bramek i zapewni pierwsze miejsce, jeśli wygra ostatni mecz grupowy 8 grudnia z Zenitem Sankt Petersburg.

(Zdjęcie: Adrian DENNIS / AFP)Źródło: AFP

To był kolejny suwerenny występ Chelsea, niepokonany w 10 meczach we wszystkich rozgrywkach od przegranej 1:0 z Juventusem we wrześniu.

James, jeden z trzech strzelców tego wieczoru, który ukończył akademię młodzieżową Chelsea, był szczególnie dynamiczny jako prawicowiec, ponieważ 21-latek dojrzewa do talentu światowej klasy.

Wieczór Tuchel nie minął bez problemów, ponieważ obaj N’Golo Kante i Ben Chilwell zostali zrzuceni.

Słaby Juventus Turyn zakwalifikował się już do 1/8 finału, ale porażka zagraża ich nadziejom na grupowe zwycięstwo.