Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Uwaga turyści! Niedźwiedź w Pienińskim Parku Narodowym. Kierownictwo ostrzega

Published

on

„UWAGA! W Pienińskim Parku Narodowym jest niedźwiedź. Należy zachować szczególną ostrożność i nie zapominać o wyznaczonych szlakach turystycznych” – poinformowała w poniedziałek Administracja Pienińskiego Parku Narodowego.

Pieniny. Niedźwiedź w Pienińskim Parku Narodowym. Kierownictwo prosi o informacje

Komunikat zawierał również prośbę o powiadomienie administracji parku o zauważeniu zwierzęcia lub jego śladów. Przypomniano też, że jeśli napotkamy niedźwiedzia, powinniśmy zachować spokój i iść w przeciwnym kierunku.

„Nie panikuj i spróbuj dowiedzieć się czegoś o sytuacji. W żadnym wypadku nie zbliżaj się do zwierzęcia. Jeśli niedźwiedź nie zauważy twojej obecności, wycofaj się cicho i powoli, jeśli nie patrzy w twoją stronę. Obserwuj.” Nie krzycz na niego, ponieważ może to zaskoczyć i sprowokować go do ataku. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca i wolna ścieżka, aby zwierzę mogło uciec na wypadek, gdyby nagle cię zauważyło. Jeśli spotkasz ciekawskie młode, pomyśl Pamiętaj, że jego matka prawdopodobnie jest w pobliżu. Odwróć się i opuść to miejsce tak, jak przyszedłeś „- Doradztwo naukowcom z zespołu Carpathian Brown Bear Project (Instytut Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk).

Obejrzyj wideo
Jak mam się zachować, gdy spotyka się dzikie zwierzę?

READ  Plotka: GeForce RTX 3090 może kosztować nawet 2000 USD
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.