Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Uwaga turyści! Niedźwiedź w Pienińskim Parku Narodowym. Kierownictwo ostrzega

Published

on

„UWAGA! W Pienińskim Parku Narodowym jest niedźwiedź. Należy zachować szczególną ostrożność i nie zapominać o wyznaczonych szlakach turystycznych” – poinformowała w poniedziałek Administracja Pienińskiego Parku Narodowego.

Pieniny. Niedźwiedź w Pienińskim Parku Narodowym. Kierownictwo prosi o informacje

Komunikat zawierał również prośbę o powiadomienie administracji parku o zauważeniu zwierzęcia lub jego śladów. Przypomniano też, że jeśli napotkamy niedźwiedzia, powinniśmy zachować spokój i iść w przeciwnym kierunku.

„Nie panikuj i spróbuj dowiedzieć się czegoś o sytuacji. W żadnym wypadku nie zbliżaj się do zwierzęcia. Jeśli niedźwiedź nie zauważy twojej obecności, wycofaj się cicho i powoli, jeśli nie patrzy w twoją stronę. Obserwuj.” Nie krzycz na niego, ponieważ może to zaskoczyć i sprowokować go do ataku. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca i wolna ścieżka, aby zwierzę mogło uciec na wypadek, gdyby nagle cię zauważyło. Jeśli spotkasz ciekawskie młode, pomyśl Pamiętaj, że jego matka prawdopodobnie jest w pobliżu. Odwróć się i opuść to miejsce tak, jak przyszedłeś „- Doradztwo naukowcom z zespołu Carpathian Brown Bear Project (Instytut Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk).

Obejrzyj wideo
Jak mam się zachować, gdy spotyka się dzikie zwierzę?

READ  Iga Świątek chce przedłużyć dominację "Poland Garros" pokonując w finale Karolinę Muchovą
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *