Connect with us

Nauka

Uwaga na całym świecie – Ambasada i Konsulat USA w Polsce

Published

on

opieka na całym świecie

31 lipca 2022 r. Stany Zjednoczone przeprowadziły precyzyjny atak antyterrorystyczny w Afganistanie, w którym zginął Ayman al-Zawahiri, zastępca i następca Osamy bin Ladena na stanowisku przywódcy Al-Kaidy. Al-Zawahiri był jednym z inicjatorów ataków na Stany Zjednoczone 11 września 2001 r. i nadal podburza swoich zwolenników do ataku na Stany Zjednoczone. Po śmierci al-Zawahiriego zwolennicy al-Kaidy lub powiązanych z nią organizacji terrorystycznych mogą próbować zaatakować amerykańskie obiekty, personel lub obywateli. Ponieważ ataki terrorystyczne często zdarzają się bez ostrzeżenia, zdecydowanie zachęca się obywateli USA do zachowania wysokiego poziomu czujności i praktykowania dobrej świadomości sytuacyjnej podczas podróży zagranicznych.

Ogólnoświatowe ostrzeżenia zapewniają obywatelom USA ogólne informacje o działalności terrorystycznej, przemocy politycznej i działalności przestępczej mającej miejsce za granicą, a także konkretne zalecenia dotyczące przygotowania się na potencjalne nieprzewidziane sytuacje, otrzymywania informacji o naruszeniach bezpieczeństwa i zapewnienia, że ​​można skontaktować się z podróżnymi w nagły wypadek. Ta wersja zastępuje ogólnoświatowe ostrzeżenie z 15 stycznia 2019 r.

Departament Stanu pozostaje zaniepokojony ciągłym zagrożeniem atakami terrorystycznymi, demonstracjami i innymi brutalnymi działaniami przeciwko obywatelom i interesom USA za granicą. Departament Stanu uważa, że ​​istnieje większy potencjał antyamerykańskiej przemocy z powodu śmierci Aymana al-Zawahiriego 31 lipca 2022 r. Aktualne informacje sugerują, że organizacje terrorystyczne nadal planują ataki terrorystyczne przeciwko interesom USA w różnych regionach świata. Ataki te mogą wykorzystywać szeroką gamę taktyk, w tym operacje samobójcze, zabójstwa, porwania, porwania i zamachy bombowe.

Ponieważ ataki terrorystyczne, przemoc polityczna (w tym demonstracje), działalność przestępcza i inne incydenty związane z bezpieczeństwem często zdarzają się bez żadnego ostrzeżenia, obywatele USA są zdecydowanie zachęcani do zachowania wysokiego poziomu czujności i praktykowania dobrej świadomości sytuacyjnej podczas podróży zagranicznych. Instytucje rządowe USA na całym świecie aktywnie monitorują potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa i mogą tymczasowo zamykać lub okresowo zawieszać usługi publiczne w celu oceny stanu bezpieczeństwa. W takich przypadkach ambasady i konsulaty USA dołożą wszelkich starań, aby zapewnić usługi ratunkowe obywatelom USA. Obywatele USA za granicą powinni monitorować lokalne wiadomości i skontaktować się z najbliższą ambasadą lub konsulatem USA.

READ  Pożary lasów w Grecji: setki strażaków walczących z płomieniami

Planując podróż i przed wyjazdem ze Stanów Zjednoczonych, obywatele USA powinni skonsultować siępowiadomienia o podróżyi strony informacyjnetravel.state.gov. Zachęcamy również podróżnych do zapisania się naProgram rejestracji inteligentnych podróżnych(STEP), aby otrzymywać komunikaty o bezpieczeństwie i ułatwiać lokalizację w sytuacji awaryjnej. Departament wykorzystuje te wiadomości bezpieczeństwa do przekazywania informacji o zagrożeniach terrorystycznych, incydentach bezpieczeństwa, planowanych demonstracjach, klęskach żywiołowych itp. W nagłych przypadkach skontaktuj się z najbliższą ambasadą lub konsulatem USA lub zadzwoń pod następujące numery:1 (888) 407-4747(bezpłatny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie) lub1 (202) 501-4444Z innych krajów.

Prywatni obywatele USA nie mogą podróżować do żadnego kraju w celu uczestniczenia w konflikcie zbrojnym. Przypomina się obywatelom USA, że walka w imieniu lub udzielanie innych form wsparcia wskazanym organizacjom terrorystycznym może stanowić materialne wsparcie terroryzmu, który jest poważnym przestępstwem, które może skutkować karami, w tym karą pozbawienia wolności i wysokimi grzywnami.

Po więcej informacji:

Wsparcie:

Ambasada USA, Warszawa, Polska
Aleje Ujazdowskie 29/31, Piękna 12
00-539, Warszawa
+48 22 504 2784 (godziny pracy)
+48 22 504 2000 (poza godzinami pracy awaryjne z udziałem obywateli USA)
[email protected]
https://pl.usembassy.gov/us-uslugi-obywatelskie/

Konsulat Generalny USA w Krakowie, Polska
ul. Stolarskiej 9
31-043 Kraków, Polska
+48 12 424 5100 (godziny pracy)
+48 601 483 348 (poza godzinami pracy nagłe wypadki z udziałem obywateli USA)
[email protected]
https://pl.usembassy.gov/embassy-consulate/krakow/
https://pl.usembassy.gov/us-uslugi-obywatelskie/

Agencja Konsularna USA, Poznań, Polska
ul. Paderewskiego 8 pokój 06, 61-770 Poznań
Telefon: +48 61 851 8516
[email protected]
https://pl.usembassy.gov/embassy-consulate/consular-agency-poznan/   

Departament Stanu – Sprawy Konsularne
+1 202-501-4444 (z zagranicy) lub 1-888-407-4747 (ze Stanów Zjednoczonych)
Informacje o Polsce
Zapisz sięProgram rejestracji inteligentnych podróżnych (STEP)aby otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń.
Śledź nas naFacebookorazświergot

READ  Test koronawirusa spowodował wyciek płynu mózgowego u kobiet z rzadkimi schorzeniami: raport

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.