Connect with us

Gospodarka

Utylizacja urządzeń chińskiej marki

Published

on

O autorze

Decyzja ta została podjęta przez Federalną Komisję Łączności Stanów Zjednoczonych (FCC) w głosowaniu 5-0. Dotyczy to zarówno sprzętu Huaweia, jak i ZTE.

Biorąc pod uwagę amerykańską narrację, że istnieją chińskie firmy Huawei i ZTE zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowegotrudno było się tego spodziewać jakikolwiek inny wyrok. Należy jednak podkreślić, że o ile dotychczas teoretyzowano, przynajmniej w teorii, Stany Zjednoczone naprawdę zaczynają działać. A zasada Lex Retro Non Agit (z łaciny prawo nie obowiązuje wstecz) nie ma zastosowania.

Jak zdecydowało FCC, urządzenia sieciowe Huaweia i ZTE powinny całkowicie zniknąć z infrastruktury. Operatorzy sieci są poinstruowani, aby go rozmontować i natychmiast wyrzucić.

Podstawą prawną uchwalonej regulacji jest ustawa o bezpiecznych i godnych zaufania sieciach łączności z 2019 roku, która weszła w życie w marcu br. Jednak, jak łatwo się domyślić, w kampanii znalazły się również urządzenia, które zostały wdrożone przed tą datą. Jednym słowem, wszystkie komponenty sieciowe Huaweia i ZTE znajdują się w USA.

Ma powstać specjalny fundusz wsparcia dla mniejszych przedsiębiorców, których nie stać na częste zmiany infrastruktury. Kongres szacuje, że będzie to kosztować co najmniej 1,6 miliarda dolarów, ale dalsze szczegóły nie są jeszcze dostępne.

Warto zaznaczyć, że dla FCC jest to swego rodzaju drugi krok w walce z Huawe i ZTE. Komisja już w 2019 roku zakazała zakupu urządzeń wymienionych marek z państwowych dotacji.

W miniony czwartek wniosek Huawei o audyt bezpieczeństwa został odrzucony, a FCC grozi, że przyjrzy się bliżej China Telecom i usunie go z rynku amerykańskiego.

READ  Nowe emerytury w 2021 roku - decydujący będzie również wiek i staż pracy. Znamy pierwsze szczegóły [13.12.2020]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *