Connect with us

Nauka

Utah zgłasza 562 nowe przypadki COVID-19, a wskaźnik pozytywnych testów gwałtownie rośnie

Published

on

Uwaga redaktora: Salt Lake Tribune zapewnia bezpłatny dostęp do krytycznych historii o koronawirusie. Zapisać się do nasz biuletyn Najważniejsze artykuły, wysyłane do Twojej skrzynki odbiorczej każdego ranka w dni powszednie. Aby wspierać takie dziennikarstwo, proszę podarować lub zostań abonent.

Wskaźnik pozytywnych wyników testu COVID-19 w Utah gwałtownie wzrósł we wtorek, osiągając dotychczas najwyższy poziom – co sugeruje, że wiele zakażonych osób nie jest badanych, powiedzieli urzędnicy stanu.

Według danych Departamentu Zdrowia stanu Utah (UDOH) od 25 maja wskaźnik pozytywnych testów w całym stanie Utah przekracza 5%. Poprzedni rekord wyniósł 10,57 proc., 19 lipca.

Z 562 nowymi przypadkami koronawirusa zgłoszonymi we wtorek, wskaźnik nowych diagnoz w Utah utrzymywał się powyżej celu gubernatora, który wynosi mniej niż 400 przypadków dziennie.

UDOH powiedział, że przez ostatnie siedem dni Utah odnotowywał średnio 521 nowych pozytywnych wyników testów dziennie. Gubernator Gary Herbert powiedział, że chce, aby stan spadł poniżej 400 nowych przypadków dziennie do 1 września, cel, który Utah osiągnął w połowie sierpnia, ale ponownie przekroczył w tym miesiącu.

Wirus nadal szybko rozprzestrzeniał się w hrabstwie Utah, w którym odnotowano we wtorek 198 nowych przypadków – najwięcej ze wszystkich hrabstw w stanie. W ciągu ostatnich siedmiu dni w hrabstwie Utah odnotowano średnio 32 nowe przypadki na 100 000 osób, w porównaniu ze średnią 16 w całym stanie i 16 w hrabstwie Salt Lake.

Wzrost koncentruje się wokół Provo, gdzie znajduje się Uniwersytet Brighama Younga. Provo odnotowało średnio ponad 70 nowych dziennych przypadków na 100 000 mieszkańców; powiedzieli urzędnicy stanu zdrowia młodzi dorośli w wieku akademickim stanowią większość ostatnich nowych przypadków w hrabstwie. Highland i Mapleton również odnotowały gwałtowny wzrost w ubiegłym tygodniu, według danych hrabstwa. Hrabstwo Utah znajduje się na „żółtym”, czyli niskim poziomie ograniczenia; Provo jest pod maską.

READ  Średnia wynosi 29 metrów kwadratowych na słup. Miejsce zamieszkania/zamieszkania. Tylko w Rumunii jest gorzej

Nowy gwałtownie wzrosła również liczba przypadków w dzielnicy Bear River Health w północnym Utah, która obejmuje Uniwersytet Stanowy Utah. Szkoła zgłosiła 143 nowe przypadki od rozpoczęcia semestru jesiennego, z czego 21 wczoraj. Jego średnia siedmiodniowa dla nowych przypadków wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu mniej niż dwóch tygodni, z sześciu dziennie na 100 000 mieszkańców 2 września do 14 we wtorek.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Utah wyniosła 436 we wtorek, tak samo jak w poniedziałek.

Według danych UDOH hospitalizowanych było jednocześnie 128 pacjentów z Utah. Średnio 124 pacjentów otrzymywało leczenie w szpitalach w Utah każdego dnia przez ostatni tydzień – znacznie poniżej szczytowej średniej 211 pacjentów hospitalizowanych każdego dnia pod koniec lipca.

W sumie 3361 pacjentów było hospitalizowanych w Utah z powodu COVID-19, o 23 od poniedziałku.

We wtorek zgłoszono 3930 nowych wyników testów, poniżej średniej tygodniowej wynoszącej 4324 nowych testów dziennie. Testowanie popytu pozostaje znacznie poniżej połowy lipca, kiedy państwo zgłaszało średnio ponad 7 000 nowych wyników testów dziennie.

Od czasu otwarcia szkół publicznych 13 sierpnia w szkołach doszło do 47 wybuchów epidemii, które dotknęły 245 pacjentów, przy czym w ciągu ostatniego dnia odnotowano dwie nowe epidemie i 30 nowych przypadków.

W szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w hrabstwie Salt Lake przypadki zdają się rozprzestrzeniać coraz szybciej. W ciągu ostatnich dwóch tygodni wśród studentów i pracowników zgłoszono 235 nowych przypadków, z czego 209 w ostatnim tygodniu.

Okręg szkolny Jordan, który ma około 52 000 uczniów, zgłosił 49 nowych przypadków. Granitowy Okręg Szkolny, do którego zapisanych jest około 68 000 osób, zgłosił 42 nowe przypadki.

Spośród 59 000 mieszkańców stanu Utah, u których uzyskano pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, 49 327 uważa się za „wyzdrowiałych” – to znaczy, że przeżyli co najmniej trzy tygodnie po zdiagnozowaniu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *