Connect with us

technologia

USAF F-22 Raptors przeprowadzają misję NATO Air Shielding w Polsce

Published

on

USAF F-22 Raptors przeprowadzają misję NATO Air Shielding w Polsce

Siły Powietrzne USA (USAF) mają rozmieszczony 12 myśliwców F-22 Raptor w celu wsparcia misji NATO Air Shielding w Polsce.

Rozmieszczone samoloty pochodzą z 90. Dywizjonu Myśliwskiego USAF (FS) z bazy Joint Base Elmendorf-Richardson (JBER) na Alasce.

5 sierpnia myśliwce F-22 przybyły do ​​32. Bazy Lotnictwa Taktycznego (AB) w Łasku i zostały powitane przez generała Jamesa Heckera, dowódcę Sił Powietrznych w Europie – Siły Powietrzne Afryka i Dowództwo Sił Powietrznych NATO (AAC). , wita.

158. Skrzydło Myśliwskie (FW) Gwardii Narodowej w Vermont przekaże misję 90. FS w ramach wysiłków NATO na rzecz wzmocnienia pozycji obrony zbiorowej.

158. FW od 2 maja prowadzi koalicyjną misję policji powietrznej.

Hecker powiedział: „Zdolność Raptorów do prowadzenia zarówno misji powietrze-powietrze, jak i powietrze-ziemia wykładniczo zwiększy zdolności bojowe wzdłuż wschodniej flanki, ponieważ ta rotacja wspiera obronę powietrzną NATO”.

Oprócz 12 samolotów Raptor, do Łask AB zostanie również rozmieszczonych sześć samolotów F-15E Strike Eagle z 48. FW, RAF Lakenheath, należących do brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych (RAF) w celu zapewnienia tymczasowego wsparcia Siłom Powietrznym Stanów Zjednoczonych.

Hecker dodał: „Zdolność naszych lotników do adaptacji, wsparcia i integracji z misją NATO Air Shielding pokazuje naszą zdolność do reagowania na ciągle zmieniające się dynamiczne środowisko wojny i wzmacniania Sojuszu”.

Tarcze powietrzne NATO wzdłuż wschodniej flanki zostały zaprojektowane w celu poprawy postawy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Jest to misja obronna mająca na celu ochronę terytorium i ludności aliantów.

Podczas tej wizyty Hecker spotkał się również z dowódcą generalnym Sił Zbrojnych RP generałem Jarosławem Miką, aby omówić polsko-amerykańską umowę o wzmocnionej współpracy obronnej (EDCA).

Umowa ma na celu poprawę współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i długotrwałego partnerstwa w dziedzinie obronności między dwoma krajami.

READ  Polska strategia wodorowa | Allen & Overy LLP
Współpracownicy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *