Connect with us

Sport

USA nakładają nowe sankcje na Białoruś z powodu kryzysu migracyjnego i trwających naruszeń praw człowieka

Published

on

Ministerstwo Skarbu poinformowało w czwartek, że „wymienia 20 osób i 12 firm oraz określa trzy samoloty jako zablokowane mienie” i ogranicza obsługę białoruskiego długu publicznego.

Sankcje obejmują białoruską państwową firmę turystyczną, jej państwową firmę transportową oraz pięć jednostek powiązanych z jej sektorem obronnym.

Stany Zjednoczone usankcjonowały także środkowego syna białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki Dmitrija Łukaszenki i Prezydenckiego Klubu Sportowego Republikańskiego Związku Państwowego, którym kieruje, a także wiceministra spraw wewnętrznych Dmitrija Michajłowicza Korzyuka i Dzmitrija Juriewicza Baskau, członka Komitet Wykonawczy Białoruskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego.

„Środki te potwierdzają zaangażowanie rządu USA w reżim Łukaszenki w umożliwianie korupcji, łamania praw człowieka, nieludzkiego wyzysku osób podatnych na zagrożenia oraz organizowania nielegalnej migracji i ataków na wolności demokratyczne i normy międzynarodowe” – powiedział Departament Skarbu w oświadczeniu. który używa pisowni rządu USA dla nazwiska białoruskiego przywódcy.

Urzędnicy amerykańscy od tygodni ogłaszali, że USA nałożą na Białoruś nowe sankcje. Minister spraw zagranicznych Antony Blinken powiedział w wywiadzie w środę: „Bardzo ściśle współpracujemy z Unią Europejską, w tym dalsze sankcje wobec reżimu Łukaszenki, obaj”. za to, co zrobił, aby uzbroić migrację, ale także za to, co zrobił, aby stłumić prawa narodu białoruskiego”.

READ  Brytyjski gigant podpisał kontrakt z KSW. Waży ponad 160 kg!
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *