Connect with us

Sport

USA nakładają nowe sankcje na Białoruś z powodu kryzysu migracyjnego i trwających naruszeń praw człowieka

Published

on

Ministerstwo Skarbu poinformowało w czwartek, że „wymienia 20 osób i 12 firm oraz określa trzy samoloty jako zablokowane mienie” i ogranicza obsługę białoruskiego długu publicznego.

Sankcje obejmują białoruską państwową firmę turystyczną, jej państwową firmę transportową oraz pięć jednostek powiązanych z jej sektorem obronnym.

Stany Zjednoczone usankcjonowały także środkowego syna białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki Dmitrija Łukaszenki i Prezydenckiego Klubu Sportowego Republikańskiego Związku Państwowego, którym kieruje, a także wiceministra spraw wewnętrznych Dmitrija Michajłowicza Korzyuka i Dzmitrija Juriewicza Baskau, członka Komitet Wykonawczy Białoruskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego.

„Środki te potwierdzają zaangażowanie rządu USA w reżim Łukaszenki w umożliwianie korupcji, łamania praw człowieka, nieludzkiego wyzysku osób podatnych na zagrożenia oraz organizowania nielegalnej migracji i ataków na wolności demokratyczne i normy międzynarodowe” – powiedział Departament Skarbu w oświadczeniu. który używa pisowni rządu USA dla nazwiska białoruskiego przywódcy.

Urzędnicy amerykańscy od tygodni ogłaszali, że USA nałożą na Białoruś nowe sankcje. Minister spraw zagranicznych Antony Blinken powiedział w wywiadzie w środę: „Bardzo ściśle współpracujemy z Unią Europejską, w tym dalsze sankcje wobec reżimu Łukaszenki, obaj”. za to, co zrobił, aby uzbroić migrację, ale także za to, co zrobił, aby stłumić prawa narodu białoruskiego”.

READ  Rosyjscy sportowcy wykluczyli mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.