Connect with us

Świat

USA: Izba Reprezentantów i Senat uzgadniają sankcje wobec Nord Stream 2

Published

on

Izba Reprezentantów i Senat uzgodniły przedłużenie sankcji nałożonych na Nord Stream 2 w ustawie o wydatkach obronnych (NDAA) na rok fiskalny 2021. W przepisach założono, że sankcje dotyczą również ubezpieczycieli.

Portal Bloomberg ogłosił porozumienie między negocjatorami z obu izb amerykańskiego parlamentu. Oczekuje się, że ustawa o wydatkach zostanie przyjęta w nadchodzących tygodniach. Ponadto podpis Prezydenta musi wejść w życie.

Zgodnie z projektem sankcji rozpatrywanym przez Kongres, mogą one dotyczyć nie tylko firm europejskich, które – jak poprzednio – były bezpośrednio zaangażowane w budowę gazociągu, ale także firm ubezpieczających statki na budowę gazociągu podwodnego, oczekujących na nie portów. oraz firmy wystawiające certyfikaty. Umożliwienie uruchomienia linii gazowej.

Bloomberg uważa, że ​​znacznie utrudni to możliwość ukończenia projektu.

Jednocześnie kongres nie przewiduje żadnych sankcji bezpośrednio po stronie niemieckiej – dodaje portal. Politycy Partii Demokratycznej są temu przeciwni; Republikanie nie wykluczali wcześniej takiego posunięcia.

Pod koniec 2019 roku władze USA zalegalizowały nałożenie sankcji na firmy zaangażowane w budowę Nord Stream 2. W rezultacie szwajcarska firma Allseas wycofała się z projektu ze swoimi dwoma statkami do układania rur na dnie morskim i projekt został zawieszony.

Gazociąg Nord Stream 2 jest ukończony w 94 procentach, ale od grudnia ubiegłego roku nie wykonano w nim żadnych prac. Z łącznej liczby 2460 km rur należy ułożyć 150 km, z czego 120 km w języku duńskim i 30 km w języku niemieckim. Zadanie to mają teraz wykonać dwa rosyjskie statki, które zdaniem ekspertów nie mają odpowiedniego wyposażenia. Ukończenie pozostałej części Nord Stream 2 wymagałoby zatem modernizacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *