Connect with us

Świat

USA i sojusznicy zestrzeliwują drona w pobliżu amerykańskiej bazy w Syrii

Published

on

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy wojskowi we wtorek zestrzelili małego drona, który, jak sądzono, zagrażał amerykańskiej placówce w południowej Syrii zaledwie kilka tygodni po tym, jak ta sama baza została trafiona przez drony i ostrzał rakietowy.

kpt. Rzecznik Centralnego Dowództwa USA Bill Urban powiedział, że dwa drony lub systemy bezzałogowych statków powietrznych (UAS) były śledzone w przestrzeni powietrznej wokół garnizonu Tanf we wtorek wieczorem. „Kiedy jeden z UAS kontynuował kurs w głąb strefy rozbicia At Tanf, został sklasyfikowany jako wrogie zamiary i zestrzelony” – powiedział Urban.

Brytyjski odrzutowiec Typhoon zestrzelił nadlatującego drona za pomocą zaawansowanego pocisku powietrze-powietrze krótkiego zasięgu (ASRAAM), aby zestrzelić zagrażającego drona, według urzędnika obrony USA.

Drugi mały dron zawrócił i opuścił teren. Nie wiadomo, czy któryś z dronów przewoził materiały wybuchowe.

Urban powiedział, że nie było żadnych doniesień o ofiarach lub uszkodzeniach bazy.

Incydent miał miejsce zaledwie kilka tygodni po skoordynowanym ataku na At Tanf Garrison, w którym brała udział grupa dronów, z których niektóre były wypełnione materiałami wybuchowymi, po których nastąpił ewentualny ostrzał rakietowy. Żaden ze stacjonujących tam żołnierzy amerykańskich nie został ranny ani zabity atak, ale według obrony obiekty były bardzo zniszczone.

Iran lub milicje wspierane przez Iran podejrzewa się, że stoi za zarówno wcześniejszym atakiem, jak i wtorkowym warkot Incydent, czyli obrona.

Garnizon At Tanf znajduje się w strategicznym obszarze w pobliżu granic irackich i jordańskich, który obejmuje drogę, która umożliwia wspieranym przez Iran milicjom podróżowanie z Teheranu do południowego Libanu. Oddziały amerykańskie w bazie szkolą siły syryjskiej opozycji do walki z bojownikami IS w regionie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.