Connect with us

Nauka

Uruchomienie misji SpaceX Crew-1 NASA opóźnione do listopada

Published

on

NASA opóźniła rozpoczęcie misji SpaceX Crew-1 do początku listopada do połowy listopada, poinformowała agencja w sobotę. Misja ostatecznie sprowadzi trzech astronautów NASA i astronautę z japońskiej agencji kosmicznej JAXA na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Planowana sześciomiesięczna misja, pierwotnie zaplanowana na 31 października, została opóźniona, aby dać czas na rozwiązanie problemów z silnikami generatorów gazu pierwszego stopnia rakiety Falcon 9, NASA powiedziała w oświadczeniu. Kiedy to nastąpi, amerykańscy astronauci Michael Hopkins, Victor Glover i Shannon Walker oraz japoński astronauta Soichi Noguchi znajdą się na pokładzie pierwszej załogowej misji operacyjnej SpaceX na ISS.

Crew-1 jest jedną z sześciu planowanych misji, które SpaceX planuje wysłać do ISS w ramach kontraktu z NASA, przyznanego w 2014 roku w ramach programu Commercial Crew, który wprowadził firmy z sektora prywatnego do amerykańskiego programu kosmicznego.

Pierwszy lot SpaceX Crew Dragon, DM-2 lub Demo-2, był misją testową, podczas której astronauci NASA Doug Hurley i Bob Behnken przybyli na ISS w maju na dwumiesięczną wizytę. Crew Dragon zadokował na ISS i bezpiecznie wrócił na Ziemię 2 sierpnia, przekazując NASA dane potrzebne do poświadczania regularnych podróży do iz ISS w przyszłości z astronautami na pokładzie.

READ  Koronawirus: Nowy Jork wykrywa pierwszy przypadek wariantu brytyjskiego, Kalifornia ujawnia inne zdarzenia - tak się stało
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.