Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Urodzony w Slough Cash chce grać dla Polski przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata – zdjęcie 1 z 1

Published

on

Matty Cash podczas Akademii FAB

Obrońca Aston Villi, Matty Cash, obecnie ubiega się o polskie obywatelstwo i ma nadzieję, że formalności zostaną dopełnione na czas, aby w listopadzie zagrać w reprezentacji Paulo Sousy.

24-latek, który urodził się w Slough, chce dołączyć do polskiej kadry na Mistrzostwa Świata w Katarze w przyszłym roku po tym, jak stał się jednym z najlepszych młodych prawych obrońców w Premier League w ostatnich sezonach.

Ze strony matki ma polskie korzenie, dziadkowie wyemigrowali do Anglii w czasie II wojny światowej. Jego ojciec, Stuart Cash, powiedział polskiej agencji prasowej SportoweFakty, że jego wniosek o obywatelstwo „powinien być wkrótce wypełniony”.

„Jesteśmy w trakcie zbierania dokumentów niezbędnych do otrzymania przez Matty polskiego obywatelstwa” – powiedział.

„Rozpoczęliśmy ten proces kilka miesięcy temu i powinien się wkrótce zakończyć. W tym zakresie współpracujemy z polskim oddziałem w Londynie.

– Matty chce udowodnić, że jest na poziomie międzynarodowym. Od drugiego sezonu gra w Premier League, a występy w reprezentacji narodowej byłyby kolejnym krokiem naprzód.

„Jeśli polskie stowarzyszenie wykaże zainteresowanie, mój syn jest otwarty”.

Cash podpisał kontrakt z Ville za 16 milionów funtów przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu po rozegraniu ponad 140 meczów dla zespołu mistrzowskiego Nottingham Forest. Został wcześniej zauważony przez skautów w FAB Academy z siedzibą w Bisham.

W zeszłym sezonie Cash uważał możliwość gry dla Polski za „fajną opcję”, ale skupił się na zaaklimatyzowaniu się i ugruntowaniu pozycji gracza Villi. Z Trentem Alexandrem-Arnoldem, Reece Jamesem, Kyle’em Walkerem i Kieranem Trippierem przed nim w kolejności dziobania dla Anglii, wydaje się gotowy udowodnić, że jest obok Roberta Lewandowskiego dla Polski na arenie międzynarodowej.

Do Mistrzostw Świata pozostało już tylko 14 miesięcy, więc Cash chce dać sobie każdą szansę na zaangażowanie się w plany Sousy. Dokumenty mogą być jeszcze za kilka tygodni, co oznacza, że ​​Cash z większym prawdopodobieństwem zakwalifikuje się do finałowych eliminacji Polski z Andorą 12 listopada i Węgrami 15 listopada.

READ  Białoruski sportowiec „bezpieczny” w Tokio, ponieważ Polska, Czechy oferują wizy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *